KIJKJE OVER BUURMAN's SCHüniNG Gusto's veiligheidscommissie trok naar de Hoogovens. Het desbetreffend verslag bewijst volop het nut van het veiligheidswerk. Iets anders wordt niet bewezen; de verslaggever stelt namelijk dat de Gusto-mensen toevallig het uitvloeien van een oven konden meemaken, daar dit slechts om de tien uur gebeurt. En die motivering kunnen wij in Den Haag moeilijk volgen Bij Conrad-Stork is een baby-schuifmaat gevonden, wat dat dan ook moge zijn. Er wordt goed op gepast, maar men wil hem toch wel weer graag kwijt aan de eigenaar. Wij zijn bang, dat deze wacht tot de baby-schuif maat een beetje uit de kluiten gegroeid is. Is dit overigens een maat om babies te schuiven, of een schuif om babies te meten? L.S.Z. brengt een nog langer verslag dan „Het Zeskant" over het bezoek van de Keizer van Ethiopië. Als wij deze IHC-werf niet beter kenden, zou den wij verbaasd gestaan hebben over het onderschrift bij een van de foto's. De machinefabriek werkte! Doen ze dat anders niet? Zelfs wij weten wel beter Ook bij J. K. huurlieden van L.S.Z. vierden ze feest, daar met twee jubilerende broers. De personeelschef had moeite een zoontje van een van hen duidelijk te maken, dat ze daar niet elke dag fuiven en wijn drin ken. Ons zou deze edele heer slechts met moeite duidelijk kunnen maken, dat zij weieens feest vieren. Wij lopen dat allemaal maar mis Wat wij nooit mislopen is het firmanieuws van De Klop en daarin Gédêgé. Wij houden van de poëzie die op ons afstormt als een stevige ijzerwerker met een eind hoekstaal in de dreigend geheven hand. Daarom houden wij zo van Gédégé. Meer dan van het proza van Juffrouw Anna Blaman, die negen van de tien Uwer niet kennen. Wij evenmin en zij zelf ook niet Bij de vele ziekten, die slimme heren van reclame- en propaganda-afdelin- gen steeds weer uitvinden voor de massa, is nu blijkens de „Schakel" van Verschure het firmanieuws met ruggegraten een nieuwe, ernstige gevoegd. Dat is de „bedrijfsblindheid" (cursivering van ons). Verzonnen of niet, maar de gevolgen zijn ernstig genoeg. Wij zullen nog voorzichtiger dan anders het werfterrein van Verschure gaan betreden. 142

Het Zeskant | 1954 | | pagina 26