icftgtmis J?% Hoeveel malen hebben we al niet horen zeggen: We treffen het van het jaar slecht met de Kerstdagen. Kerstmis op Zaterdag en Zondag; eigenlijk maar een halve dag vrij. We treffen het slecht met de Kerstdagen! Is dat waar? We geloven het niet. We treffen het altijd goed met de Kerstdagen, indien we het maar ernstig opvatten. Wanneer we niet alleen kijken naar het aantal dagen of uren, dat we niet behoeven te werken, maar nagaan, wat het Kerstfeest eigenlijk betekent. Hoevelen zijn er niet, die het Kerstfeest uitsluitend beschouwen als een gelegenheid om eens een keer extra-lekker te eten en te drinken, om eens een extra-keer naar de bioscoop te gaan. Hoevelen zijn er niet, die met Kerstmis een kerstboom, groot of klein, in huis halen en versieren, omdat de kinderen het zo mooi vinden, maar aan wie de diepere betekenis van dit feest voorbij gaat. Zij horen het „Vrede op aarde" wel door de de radio, maar zij verstaan het niet. En toch is deze boodschap van het Kerstfeest, toch is dit „Vrede op aarde" voor iedereen bestemd. De boodschap, dat de Verlosser is geboren, dat we ons mogen verheugen in de liefde van God en in de vergeving van onze zonden. Een boodschap van genade en barm hartigheid. Kerstmis is een feest van echte blijdschap. Heidense volken vierden in deze tijd van het jaar de terugkeer van de zon, die dan door het dieptepunt heen was. Zij wisten, dat de barre koude weer zou wijken, dat het licht van de zomer weer de winterse duisternis zou gaan vervangen. De Christelijke volken vieren eigenlijk hetzelfde feest. Zij weten eveneens, dat het Licht is gekomen. Het Licht, dat ons allen naar een blijde toekomst zal voeren. „Vrede op aarde!" Is er vrede op aarde? Zolang we de geschiedenis van de mensheid kennen, kennen we ook de geschiedenis van de oorlogen. Hoe kort is het nog geleden, dat vrijwel de gehele beschaafde wereld met de wapens in de hand stond. De Wereldoorlog II nam in 1945 een einde. Was er toen vrede op aarde? Geenszins; allerlei gewapende conflicten bleven bestaan. Korea, Indo-China, grensincidenten enz. Vrede op aarde? Ja, op het ogenblik, dat we deze regels schrijven, klinken er hoopvolle stemmen. De president van Amerika, de minister-president van Engeland en verschillende andere autoriteiten uiten zich in vertrouwen wekkende bewoordingen. Men zegt, dat de kans op een duurzame vrede (0) 145

Het Zeskant | 1954 | | pagina 7