Loonadministratie hand over hand toeneemt en de mensheid haalt een ogenblik opgelucht adem. Vrede op aarde! Is het werkelijk waar? Is er vrede op aarde, zodra de vol keren niet meer met de wapens in de hand tegenover elkander staan? Of is daar méér voor nodig? Vrede is er naar onze mening pas dan, wanneer niet alleen de volken maar ook de mensen in vrede met elkaar leven. En we geloven, dat dit laatste een voorwaarde is voor het eerste. We moeten dus beseffen, dat we allen, door in vrede met elkaar te leven, aan het be reiken van de vrede op aarde kunnen medewerken. De religieuze mens viert Kerstmis als de komst van het Licht, met een hoofdletter. De anders-georiënteerden vieren het Kerstfeest als de terugkeer van het licht, met een kleine letter. Maar beiden zien er in: een hoopvolle toekomst. Mogen we bedenken, dat die hoopvolle toekomst slechts dan werkelijkheid kan worden, als we als mens tot mens vrede onder elkaar hebben. Daaraan kunnen we allen medewerken. Laten we de boodschap van Kerstmis ver staan en er naar handelen. Vrolijk Kerstfeest! W. Met ingang van 1 Januari 1955 zal de loonadministratie enigszins veranderd worden. Wij zullen niet precies beschrijven hoe het werk van de loon administratie zal worden, omdat er maar een betrekkelijk klein aantal perso nen is, dat zich daarvoor zal interesseren. Wel zal verklaard worden, welke gevolgen deze veranderingen zullen hebben voor degenen, die het loon ontvangen. Deze veranderingen zijn: a. De tarieven zullen over het algemeen ca. 2 weken eerder kunnen wor den afgerekend dan tot op heden het geval is. b. Het komt wel eens voor, dat de huidige loonstrookjes slecht te lezen zijn. Dit zal worden ondervangen door een duidelijker loonafrekening. c. Tot op heden wordt iedere week voor iedere werknemer precies uitge rekend, hoeveel zijn loon bedraagt en welke aftrekposten daarvan af gaan. Vanzelfsprekend geeft dit veel werk en daarom is een andere methode bedacht, waarbij de lonen wekelijks bij benadering worden be rekend en wel zo, dat de verschillen zo klein mogelijk zullen zijn. Ieder kwartaal zal voor iedereen precies uitgerekend worden op hoeveel loon hij recht heeft; heeft hij te weinig ontvangen, dan wordt dat bij betaald, maar wat te veel ontvangen is, behoeft niet te worden terug betaald. Bij deze nieuwe manier van rekenen wordt gebruik gemaakt van z.g. voorschot-uurlonen; dit zijn uurlonen, waarvan normale gemiddelde aftrekkosten (man voor man berekend) van te voren zijn afgetrokken. Bovendien worden wekelijks de lonen afgerond op halve guldens. Om één en ander wat duidelijker te maken geven wij hieronder een paar voorbeelden: Voorbeeld 1: Een gehuwde met 3 kinderen. A. Wekelijkse loonafrekening, zoals deze thans in het loonzakje wordt aangetroffen; 146 (0)

Het Zeskant | 1954 | | pagina 8