qusto muziekveReniQinQ 27-1-55 U/IE BEN IK? Ik ben maar klein, maar ik ben zeer belangrijk. Ik help iedereen. Ik open deuren en harten. Ik laat vooroordelen verdwijnen. Ik breng vriendschap en welwillendheid. Ik kweek respect en bewondering. Iedereen houdt van mij. Ik overtreed geen enkele wet. Ik kost niets. Velen hebben mij geprezen, niemand heeft mij ooit veroordeeld. Ik ben voor iedereen aangenaam. Ik ben ieder ogenblik van de dag nuttig. IK BEN DE HOFFELIJKHEID. De door de heer Bastian geopende muziekavond in de Passage is als van ouds weer oprecht gezellig geweest. Het is immers gezellig iets goeds te kunnen zeggen, en dat ga ik nu doen. Allereerst viel de goede toon van t geheel op. Grote en kleine kunst leverden in samenwerking strijd. Na een ietwat onwennig zaalgevoel van de blazers viel er veel te genieten en is dit zeer gelukkig gekozen repertoire, met de klarinet-solo van de heer Krommenhoek, een zeer genotvol resultaat van het eerste deel van de avond geworden. Er was bij Gusto weer winst gemaakt in de vorm, die we graag ontvangen, nl. „Een goede harmonie". De uitbreiding van het corps was dan ook goed zichtbaar (en hoorbaar) door een volledig corps tamboers met Tamboer-Maïtre, die aan het geheel een daverende omlijsting gaven. Het tweede deel (na de pauze) was evenals het eerste, van de hoge kwali teitsplank. De aanwezigen konden hun voorraad lol weer eens stevig aan vullen en om niet al te veel hikstuipjes te krijgen was er ook gezorgd voor deskundige afwisseling, waar het acrobatenpaar wel een zeer knap aandeel in had. Ook dit deel van de avond was door zijn zeer beschaafd en hoog humorgehalte: het beste van het beste. Van alle spelers ontving men het volle kunnen, en dat was lang niet weinig. De artisten bleken zeer veelzijdig, goed, origineel en toch teamvast te zijn. Vlot en met veel zaal kennis sleurde de groep de avond dwars door een plas pure kunst onder daverende bijval naar de twaalf uur, waar velen zonder spijt de bus m'sten. Hier past een woord van dank aan de le;ders, én van de Gusto Muziekvereniging én van de groep, de heer André Correll, en natuurlijk het alles omvattende Bestuur. Muzikaal crescendo, dicipline, geluid, en een betere instrumentenbehande ling hebben wij gezien en gehoord. Ga zo door, langzaam ja, maar dan zeker, zullen we hopen. Op Gusto oud getrouwen Daar zullen wij op bouwen. J. P. M. (0) 15

Het Zeskant | 1955 | | pagina 15