E-55 Hartelijk dank voor de vele goede wensen, die ik ter gelegenheid van de Jaarwisseling mocht ontvangen. Mej. Heijnen. Ondergetekende betuigt langs deze weg, mede namens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan Directie en Mej. Heijnen voor het prachtige pakket, hem tijdens zijn ziekte aangeboden en wenst allen een gelukkig Nieuwjaar. K. Winkel. Van 18 Mei tot 3 September 1955 zal in Rotterdam, een van de steden, die door het oorlogsgeweld het zwaarst getroffen werden, een nationale manifestatie van Nederlands energie worden gehouden, genaamd E 55. Geen tentoonstelling in de gewone zin van het woord, maar een manifesta tie van de ENERGIE, die gedurende de afgelopen tien jaren in Nederland is ontplooid. De E 55 beoogt aan het Nederlandse volk en aan het buitenland te laten zien, wat er in de laatste jaren in ons land tot stand is gebracht, met als achtergrond de moderne wetenschap en het wetenschappelijk onderzoek. De E 55 wil nieuwe mogelijkheden scheppen, perspectieven openen en door een dynamische tentoonstelling van alles wat Nederland kan en kon doen, de jeugd een inspirerend voorbeeld geven. Er zullen verschil lende afdelingen zijn: landbouw, chemische industrie, scheepsbouw, lucht vaart, zeevaart en Rijnvaart, electrotechnische industrie, bouwen en wo nen, wegverbindingen, treinen, industriële vormgeving, geestelijk leven, volksgezondheid, lichamelijke opvoeding, het Nederlandse gezin, textiel, mode en sieraad, hout, verzekeringen, handel, ertsschatten, landwinning, bankwezen, industrialisatie en research, tuinbouw, sport enz. Te veel om op te noemen. Dat alles zal worden tentoongesteld op een terrein met een oppervlakte van 35.000 M'2 overdekte ruimte en 50.000 M2 onoverdekte ruimte. Het tentoonstellingsterrein, dat ten dele tussen groen, bomen, bloemen en waterpartijen ligt, is geprojecteerd aan de beide zijden van de Westzeedijk en deze twee gedeelten zullen door een grote stalen brug over de Westzeedijk met elkaar worden verbonden, zodat het verkeer normaal kan doorgaan. Voorts zal nog een kabelbaan worden aangelegd om het verkeer van de ene kant van het terrein naar de andere te verge makkelijken. Het is ten enenmale onmogelijk in een kort bestek aan te geven, wat er allemaal op de E 55 te zien zal zijn. Uit de opsomming van de verschil- 18 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 18