bridge <zDe gehoorzaal Onze P.V. leden gaven een willig gehoor om deze maal eens een andere kant dan Rotterdam heen te gaan en daarom was er in Vlaardingen een gezellige Gustosfeer in de Stadsgehoorzaal. De zaal was prettig en prachtig centraal gelegen, temidden van royaal uitgevoerde wandelgangen. Een zeer belangrijk punt was de accoustiek, die zeer bleek mee te vallen, al hielden wij tijdens de voorstelling wel even ons hart vast. Het vervoer naar Vlaardingen zou prima zijn geweest, als de Gusto- gemeente meer gebruik van de extra bussen en minder van de gewone dienst had gemaakt. Nu was de lijn Schiedam-Vlaardingen een haring pakhuis (voel je de hitte). Maar het stuk „In Londen staat een huis" stond dan eindelijk voor ons op de planken. We hadden er al zo lang op gevlast, dat we er ons al een bepaalde voorstelling van hadden gemaakt, wat altijd een nadeel is. Maar ondanks dat was het een hartveroverend spel van „Magna Pete". Dit stuk was nu eens iets anders dan normaal ten tonele wordt gevoerd. Een klein gegeven en de rest spel. Spel, zoals deze groep zijn opvattingen tot uitdrukking brengt. Gaaf, kunstvol en boven alles tot in de nerf beleefd. Bussen met tevreden Gustoërs reden huistoe, dankbaar dit gezien te heb ben. Amateurs, die dit kunnen en willen brengen zijn voor ons een vreugde. Bravo, weer een goede Gusto-avond. P. J. M. leggen, wat verpuist Hier leest U een artikeltje van een leek over de Bridgeclub. Ik kan niet kaarten. Eerlijk, ik houd ze altijd onderste boven en draai ze dan om. Gek, ik weet niet of het aan mij ligt, maar dan heb ik ze weer met alle koppen van die dames en heren naar onder. Neen eerlijk, ik kan het niet; maar goed: toch heb ik een zwak voor bruggen. Ik heb ze bezig gezien (om een hoekje) en vond het een spannend, plezierig clubje. U vindt het gek, dat ik om een hoekje dit bekeek, maar dat deed ik uit voorzorg. U moet weten: eens heb ik meegespeeld (niet met deze (onze) bridgeclub hoor!). Maar heel onschuldig stond ik bij een stel kaartbeulen en die waren gedrieën. Jij, zeiden ze, bent de vierde. Ik zei: Heren, U hebt het mis, ik ben op één na de oudste van acht. Maar er hielp geen je weet wel aan, ik moest meedoen. Aangzien ik in guldens zat te bieden, mocht ik de kaarten telkens op tafel prettig was. Toen ze me zeiden, dat ik kleur moest (0) 21

Het Zeskant | 1955 | | pagina 21