BE ATI bieden, deed ik dit maar op de langskomende dames. Dus harten als het iets leek, schoppen als het iets leelijks was, ruiten als het goed van vorm en klaveren op X-benen. Dat ging goed, totdat de dames op waren en er een auto aan het kolen lossen ging. Toen bleef ik schoppen bieden en lag in een wit bed met een zuster er naast bij te komen (om U te vertellen hoe de afloop was). Verder niets dan prettigs over dat Bridge. Ik heb nu een heleboel dingen gehoord (om het hoekje). Ze zijn vooruitgegaan aan ledental en er is meer harmonie bij die Bridgers, dan een leek zou denken. Ze spelen er prettig en met veel stilte, als het spannend is. Maar anders is het koffiegeslurp en flesgeklok en schoudergebeuk hoofdtoon. Verder leerde ik er een paar leuke woordjes bij, die mijn taalgebruik weer ver rijkten. Neen het was daar wel ouwe jongens bij die kaartgriepers. Leve de Bridge. P. J. M. Ja die verf het droogt slecht dit trimester. We zeilen wel langzaam op de lente aan, al met al is het nog maar hopeloos. Wij schilders zitten te snakken naar een hap zon. Dat eeuwig gegrijs in Holland gaat ons toch ver velen. Groen willen we hebben. Groen mooi groen. Teer en zacht lekker mals smerend groen en rose willen we. Rose met wat andere reuk dan rotte blaren en vergaan riet. Bah!, al anderhalf jaar grijs en bleek water, vechten met regen en onweersbuien. Trappen tegen de wind. Wat zeg ik U: tegen orkanen. Neen, we verlangen naar iets liefs. Bloesem lammetjes en zo meer. Jongens, laten we hopen. Het bestuur gaat al uitkijken naar een mooi hoekje zonder honden of verf-etende koeien op het erf en zo. Dus maak je spullen klaar. Als het lentestartschot valt, slaan we onze benen over de stang en dan schilderen. P. J. M. KIÏDEBFEEST „Irene" staat nog en dat is een wonder. Met een losgeslagen blijmoedig heid bevolkten onze kinders de grote zaal van Irene, om met blijde ver wachting hun P.V.-aandeel te komen genieten. En dat is dan ook gebeurd. Van het poppenspel, de films, en ook van „het lepe boertje" is ten volle 22 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 22