TROPICA genoten. De poppen speelden, de acteurs speelden, maar de kinderen speelden mee. Enthousiast werden er commentaren, bijval en critiek in spreekkoren gedemonstreerd (wat voor allen een genot was). Het meele ven met alles, wat ze zagen, liet aan de vraag of dit kinderfeest geslaagd was geen twijfel. Honderden voetjes en boven alles honderden keeltjes gaven blijk pret te hebben. Er was muziek, ook enkele zeer goede soli van de 10-jarige Gerard Koelewijn. Stef (onze Stef) verzorgde de begeleiding. Nieuwenhuis en Mulders het toneel. De onvolprezen poppenspelen „Tafeltje dek je" en „Hans en Grietje doen het altijd, maar zo gebracht als hier het geval was, past een extra vermel ding. Ja, onze kinderen zouden ook zonder de limonade, zonder de genoten sprits en zonder het afscheidssnoepje fijn uit geweest. Nu was het dubbel fijn. P. J- M. VAGUPPY TOT VERGADERING Een guppy is een klein, goedkoop, maar bekend visje. Een vergadering is een bijeenkomst, kleine bezet ting, altijd goedkoop (een lootje kost maar 5 cent) en ook wel bekend, tenminste dat nemen we aan. En omdat we Schiedammers zijn is het Bestuur er altijd en de meeste leden zo nu en dan. Dit heeft ook onze vereniging en het is wel eens aardig om via oude notulen, verslagen en herin neringen een stukje proza samen te stellen, waaruit men opmaken kan of we berg op- of af waarts gaan. In 1952 hadden we 78 leden, nu in 1955 liefst 102, dat is veelbelovend. Toen was het gemiddelde vergaderingbezoek 30%, nu 22%, dat is niet veel belovend. Vroeger hadden we een hele inkoopcommissie, nu bestaat de inkoopcom missie uit één man. De aanvoer, 1000 visjes het afgelopen seizoen, bleek ruim voldoende. En meteen een aardig onderwerp gevonden om een enkel regeltje meer te schrijven. Zoals bekend gaat de inkoper achter alle mogelijke nestjes vis aan en, met inachtneming van verschillende bijzonderheden, wordt dan een nestje vis gekocht, liefst zo goedkoop mogelijk. Hoe echter als een eigen lid een nestje vis gekweekt heeft? (0) 23

Het Zeskant | 1955 | | pagina 23