KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Als wij van iets houden, dan houden wij behalve van Dulcinea en olie bollen, ook en vooral van voorschriften, reglementen en toelichtingen, waarin ingewikkelde dingen nog ingewikkelder geregeld zijn. Het laatste nummer van „De Schakel" is goeddeels gewijd aan het invaliditeitsfonds, ziekengeldverzekering, jubileumfonds en ondernemingsraad en aan dier- zelver reglementen en wijzigingen daarin. Allemaal nuttige zaken, waaraan wij ons hart hebben opengehaald. Een voorbeeld: goedkeur.ng is gehecht aan het voorlopige besluit tot verhoging van de maximale uitker.ngen en maximum bedragen, waarover premie wordt geheven, in verband met de algemene loonsverhoging. Fenomenaal. J. K. vaart in hetzelfde schuitje en bespreekt de wachtgeld- en werk loosheidsverzekering, ondersteuningsfonds en actie vluchtelingenhulp. In een bepaalde zin, de voor d.t soort proza niet overdreven lang was, volgden achter een hoofdzin drie bijzinnen, die steeds van elkaar afhankelijk waren, zodat de laatste bijzin met de hoofdzin niets te maken had. Dat doet ons hart goed. Bij Conrad-Stork behalve een verhaal als de hierboven gesignaleerde stuk ken ook nog een rekenlesje over 2 x 2 is vier en 1 plus 2 plus 2 is vijf minuten per man per dag is 1500 man/minuten (zo heet dat in de vaktaal) per jaar vermenigvuldigd met het aantal werknemers komt neer op 25 mille loonverlies per jaar. De berekening is ongetwijfeld juist, maar voor ons is dit een vergelijking van de duizendste graad met achthonderd onbekenden Het spijt ons, dat wij van de andere drie vennoten met „De Klop voorop, niet hetzelfde kunnen melden. „De Klop" brengt ons een ged.cht van Gédégé, dat de taal maar net zo gebruikt als vijfduizend van de zesdui zend IHC-ers praten. Zo maar op z'n fabrieks, als wij een nieuw woord mogen maken. Niks geen hooghaarlemmerdijks. Ook bij LSZ schrijven ze er deze keer maar wat op los. Over ditjes en datjes in een Nederlands, dat iedereen kan lezen en begrijpen. Onder iedereen verstaan wij dan ijzerwerkers, sjouwers, tekenaars, d.recteuren en chefs-correspondenten. Wij betreuren dat. Ons is de ambtelijke en ambte- naarlijke geheimtaal van de reglementen en voorschriften veel, veel liever. Bij Gusto van hetzelfde laken een pak. Als je niet beter wist, zou je den ken, dat ze daar geloven dat een personeelsorgaan bestemd is voor jan- en-alleman. Terwijl iedereen toch weet, dat een personeelsorgaan er is voor bestuursleden, commissieleden, houders van het Associatiediploma Correspondentie of HBS-A (met vijfjarige cursus), en academisch ge- vormden. Of zouden wij ons tóch vergissen? ïcoNicuj 23

Het Zeskant | 1955 | | pagina 32