„EDQAR BONNET" IN DIENST GESTELD 6 Co te worden opgehaald. De twee sleepboten waren van hetzelfde type als de door J. K. Smit gebouwde „Kin derdijk". Deze sleepboten ma ken een buitengewoon doelma tige betrouwbare en moderne indruk. Het zijn met recht klei nere zusjes van de grote oceaansleepboten van deze sleepdienst. De „Selajar" ging de Water weg af, terwijl vanaf Maas sluis de zeesleepboot „Humber" 1350 pk en gebouwd door LSZ de sleep tegemoet ging om de zuiger over te nemen. Kleinere bootjes met levensmiddelen en douanebeambten trokken eveneens mee, de „Selajar" tegemoet. Het overnemen vond plaats tijdens de vaart en ging van een leien dakje. Zó vlot, dat een buitenstaander het nauwelijks kon merken. Terwijl een gedeelte van de runners zich bezig hield met het overbrengen van de sleeptrossen, laadde een ander gedeelte in snel tempo pakken le vensmiddelen, zeep en lucifers van een klein bootje over op de zuiger. De runners waren allemaal potige kerels, met iets van de oude watergeu zen in hun doen en laten, niet bang om hun handen vuil te maken en helemaal niet onder de indruk van het feit, dat ze een tocht van vele weken gingen maken naar Indonesië. Zodra de „Humber" de „Selajar" op sleeptouw had, gingen wij van boord en voeren naar Maassluis terug. Wij reden zo hard wij konden naar de Hoek en daar behoefden we niet lang op de sleep te wachten. Onder grote belangstelling trokken de „Humber" en „Selajar" voorbij in het winterse zonnetje, de Waterweg uit. De honderd-en-zoveelste door de IHC-wer- ven gebouwde zuiger was de deur uit. N.O. (I.H.C.) Nietwaar, 't was toch wel een beetje fijn, dat wij, IHCers, de sterkste zeesleepboot gebouwd hebben. En vooral de Kinderdijkers, die schip en motoren maakten, zullen best eens willen weten, hoe het met de „Edgar Bonnet" na vertrek uit Holland gegaan is. Welnu, kort gezegd, uitstekend. De reis op eigen kracht, onder bevel van Kapitein Wijsmuller verliep zonder enige storing, 't Was een aardig moment toen ter hoogte van Algiers de eerder vertrokken tweelingbootjes „Auraris" en „Shegnew op weg naar Ethiopië, ingehaald werden. Ter hoogte 16

Het Zeskant | 1955 | | pagina 4