VBEVGDE I X MASSAWA De beide sleepboten „AURARIS en SHEGNEW (CO s 308 en 309) onder de ervaren leiding van de Rederij Gebr. Wijsmuller N.V. hebben bij aankomst in hun Ethiopische thuishaven heel wat vreugde in paleis en pers ontstoken. De reis erheen was voorspoedig gegaan, hoewel enige dagen schuil ge zocht is bij het Engelse eiland Wight wegens een felle storm en in de buurt van Cadiz (Spanje) een mankementje op zee verholpen werd; 4 kleppen van de motor zaten vast. De hoogste vertegenwoordiger van Zijne Majesteit Keizer Haile Selassie, Z. Exc. Bitwodded Andargacciou Messai, met gevolg, begaf zich 10 December in Massawa naar de haven, waar de plaatselijke autoriteiten zich bij hem voegden, om vervolgens gezamenlijk naar boord te gaan. Allereerst sprak daar een priester van de Koptische Kerk een kort woord om de zegen voor de beide vaarhrgen af te smeken. Onm:ddellijk daarna werden de vlaggen gewisseld, waarna de kapitein van het convooi een korte uiteenzetting gaf over het succes van de overtocht en de aankomst in Massawa. Hij herinnerde aan de vreugde in Holland over de tewaterlating door de Keizer en eindigde met een heilwens op Zijne Majesteit en Zijn Familie. Daarna sprak Z. Exc. o.m. zijn waardering uit over het prachtig bewijs van zeemanschap wegens de geslaagde reis van 30 dagen, waarbij hij de gezagvoerders en de equ:pages van be'de schepen persoonlijk bedankte. Ook bracht hij hulde aan de Nederlandse werven en hij wenste de Koningin en het volk van Nederland veel voorspoed toe. En toen moest er natuurlijk gevaren worden. De motoren werden aangezet en daar ging het hele gezelschap naar zee. Alles werd bekeken en be proefd. tot zelfs de brandblusmiddelen. de reddingsboten en het radio- telefonisch contact tussen de be!de sleepboten. Het was al aardig over de middag eer men weer in de haven terug was, en deze reis bleek wel heel goed voldaan te hebben, want de gezagvoer ders en de bemanningen viel de hoge eer te beurt, dat ze uitgenodigd werden aan een lunch ten paleize. Uit alles blijkt wel, dat Nederland en de IHC in dat verre land goed aangeschreven staan en met spanning ziet men er de komst van de beide grote sleepboten binnenkort tegemoet. Want als die komen- dan wordt het pas feest fnnv'ddels is de ..SHEGNEW" aangewezen om naar de haven van ASSAB te gaan, dat ruim 400 kilometer zuidelijker dan Massawa ligt. J. K. 18

Het Zeskant | 1955 | | pagina 6