20. G. de Goede. Verbetering van de voorverwarming door het monteren van beugels met verwarmingsapparaat op de Unionmelt-lasmachine. De voorgestelde werkwijze leidt tot een belangrijk hogere productie, aangezien het voorverwarmen en het lassen tegelijkertijd kan geschieden. Premie: 50. 21. C. V. Riemens. Het boren van gaten in profielen en platen zonder afschrijven, door het aanbrengen van een pen op de boormachine. De Commissie wijst er op, dat bij de voorgestelde werkwijze de tolerantie zich voortzet en deze werkwijze alleen gebruikt kan worden, waar de steek maatgevend is. Het voorstel leidt wel tot verhoging van de productie. Premie: 15. 22. H. Beenen. Het vermelden op alle correspondentie van: „Dit onderwerp wordt behandeld dor de heer afdeling De Commissie is van mening, dat de thans gebruikte aanduiding van het toestelnummer voldoende is en geen aanleiding tot klachten geeft. De voorgestelde werkwijze geeft naar haar oordeel geen voordelen. Geen beloning. 23. G. van Katwijk. Voorstel voor een beveiliging van de grote pers in Hal III. De Commissie meent, dat de voorgestelde beveilingsmethode nog niet de goede oplossing geeft. De grondgedachte van het idee is echter goed. De oplossing zal moeten worden gezocht in een afschermgordijn met veerspanning. Aanmoedigingspremie: 10. 24. W. Hermans. Het maken van een bergplaats voor de bouten bij de 900-tons pers. De Commissie is van oordeel, dat in plaats van de voorgestelde strip pen beter hoekijzers kunnen worden gebezigd. Het idee is echter goed en zal bijdragen tot een grotere netheid en tevens zal bij de voorgestelde opberging der bouten beschadiging worden voorkomen, terwijl minder tijd voor het opzoeken der bouten vereist wordt. Premie: 15.- 25. D. van Bommel en W. van Aken. Constructie van een brander met drie pitten voor het branden van profielen. Het is de Commissie bekend, dat vroeger een proef is genomen met een machine met drie pitten, doch dat deze proef toen niet geslaagd is. Zij meent, dat het idee goed is. De beslissing wordt evenwel aange houden, ten einde nog nadere gegevens te kunnen verkrijgen. Beslissing volgt. (0) 45

Het Zeskant | 1955 | | pagina 11