ZIEKMELDINGEN 26. C. V. Riemens. Het maken van een houder om afval-aluminium- staafjes ter lengte van pl.m. 16 cm nog te kunnen gebruiken. De commissie acht het idee goed, indien inderdaad staafjes van 16 cm als afval beschouwd zouden worden. Een nog eenvoudiger oplossing is, dat afvalstaafje aan een nieuw staafje vast te lassen. De Com missie wenst omtrent de gang van zaken nadere inlichtingen in te winnen. Beslissing volgt. 27. C. V. Riemens. Ontwerp voor een geleider op de lintzaagmachine. De Commissie kan niet zien, dat de ontworpen geleider beter zou zijn dan de bestaande. Het idee geeft geen verbetering. Geen beloning. 28. A. Leerentveld. Het maken van een bordes boven hoogwaterstand voor het opbergen van lasmachines enz. Reeds voordat het idee werd ingezonden, was deze wijze van opstel ling van de lasmachines door de Directie voorgeschreven in de „Voor schriften bij hoog water". Het idee op zichzelf is goed. Nu het echter reeds door de Directie ingevoerd was, geeft het geen nieuwe of betere oplossing. Aanmoedigingspremie: 5. 29. W. Hermans. Instrument voor het bepalen van de juiste positie van de platen in de 900-tons pers. Het idee is goed en reeds in gebruik genomen. Toch is het, naar het oordeel van de Commissie nog voor verbetering vatbaar. Niettemin geeft het een productieverbetering. Premie: 15. Jan is ziek. Jan woont een heel eind van de Werf en Jan kan niet vóór 12 uur een briefje met zijn ziekmelding bij de Werf bezorgd krijgen. Wat doet Jan dan? Dan schrijft Jan een briefkaart en die doet Jan op de post! Maar wat vergeet Jan? Om er een postzegel op te plakken. Of hij plakt er onvoldoende porto op. 46 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 12