Is het een wonder, dat de redactie van het blad boven dit bericht de woorden ERGERLIJK EN GEVAARLIJK plaatste? Wat op dat bedrijf gebeurde, is van een bijna onmenselijke wreedheid. Het doet ons denken aan onze jongensjaren. Er waren toen wel jongens, die er een soort behagen in schepten, om kikkers op te blazen. En als we zo n jongen te pakken kregen, dan kon hij verzekerd zijn van een geducht pak slaag. Het is niet alleen ergerlijk en gevaarlijk; het is naar onze mening misdad g. Maar het opschrift „Ergerlijk en gevaarlijk" kunnen we toch wel gebrui ken, b.v. bij het lassen en branden aan boord, zonder dat er een brand wacht aanwezig is. Ergerlijk en gevaarlijk is het als men overtollig materiaal en vuil aan boord laat liggen, zodat een ander er bijna zijn nek over breekt. Ergerlijk is het, wanneer men lastangen, sluitings. gasflessen, slangen, kabels koppelingen, stellingplanken, stellingjukken enz. laat slin geren en dit materiaal blootstelt aan verwaarlozing en vernietiging. Gevaarlijk is het als iemand over dat rondslingerende materiaal of gereed schap struikelt, of wanneer hij dat gereedschap later gebruikt j y en er ongevallen mede ver oorzaakt, omdat het niet meer in orde blijkt te zijn. Aan alle medewerkers van de Werf Gusto, van hoog tot laag, vraag ik nogmaals alle medewer king om veilig te werken en zich ook in het werken een zekere zelf discipline op te leggen. Weet ge, dat er heel wat ongevallen op onze werf veroorzaakt worden door stoten tegen of vallen over obsta kels, die er niet behoorden te zijn? Houdt vooral ook de loop paden vrij, ook op de in aanbouw zijnde schepen. A Noot van de Redactie: Moeder laat vragen, of het zó goed is. (0) 51

Het Zeskant | 1955 | | pagina 17