KIITII KROMLIJNIG DEMI? 15. Marseille 16. Wereldstad-rythme 17. Niet zo luid 18. Demasqué 19. Ik wip nog even aan Dick Binnendijk Ted Valerio en Cas Oosthoek Dick Binnendijk, Rens van Dorth, Cora Ville, Cas Oosthoek Sylvia Sylvestra en Tonny Huygen Rens van Dorth 20. Hare Majesteit Winter Cora Ville 21. Symphonie in het wit Het Ensemble Wijzigingen voorbehouden. Rens van Dorth heeft ons verzekerd, dat hij aan dit programma zijn aller beste krachten zal geven, want het is voor hem óók iets bijzonders. Hij viert met dit programma namelijk zijn jubileum; hij staat 15 jaar op de planken. En bovendien werkt hij dit jaar precies 5 jaar met zijn vaste ensemble. Een dubbel jubileum dus. Het is niet meer dan natuurlijk, dat hij dit dubbele jubileum wil vieren met een extra goed programma„VOOR U! Deze vraag werd door de schrijver Maurits Dekker gesteld tijdens de lezing over het onderwerp „Humor en Ironie", die hij op Maandag, 21 Maart 1955 in de grote zaal van Gebouw Irene hield voor een (te gering) aantal leden van de Personeelvereniging. Dit kromlijnig denken is namelijk vaak nodig om een mop te kunnen vatten. Want hoe dikwijls zet men niet in een mop de rede op zijn kop en verdraait men de logica tot pseudo-logica. Iemand, die alleen maar recht lijnig denken kan, zal bepaalde vormen van de humor niet kunnen waarderen. Zeer veel succes heeft ook vaak de over-vrijmoedige houding van de hoofd persoon uit de mop tegenover zijn meerdere. Dit geval werd door de schrijver met voorbeelden geïllustreerd. B.v.: Op een goede dag komt een klein jochie het huis binnenhollen en zegt; „Moeder, ik heb een kwartje van een oude zeeman gekregen". Moeder, die druk bezig is, hoort amper wat haar zoontje zegt en antwoordt. „Doe het maar in je spaarpot". De volgende dag komt zoonlief echter weer met een kwartje thuis; gekregen van de oude zeeman. En nu vraagt Moeder: „Waarom geeft die man jou (0) 53

Het Zeskant | 1955 | | pagina 19