kijkje OVER BUURMAN's SCHüniNG Wat we nu bij De Klop lazen, zouden wij ook bij andere vennoten gelezen kunnen hebben, 't Gaat over het vertrek van de werf om vijf uur 's avonds. „Het lijkt wel", schrijft de Klop-redactie, „alsof onze jongens met een knuppel achterna gezeten worden". Zo hard gaan ze de poort uit. Al wat voor de voeten komt wordt ondersteboven gelopen en wat niet mee kan komen, blijft langs de weg liggen. Deze laatste overdrijvingen zijn van ons, maar héél erg overdreven is het niet Wie De Jeugd Heeft, Heeft De Toekomst, is een kop boven een artikeltje bij Gusto. Niets waarvan wij zoveel houden, als van zulke koppen. Dit immers zijn geen koppen, maar leuzen. Wij zweren bij leuzen. Zo omstreeks de verkiezingstijd, dan genieten wij volop. Naar Een Betere Toekomst, - Vrede En Welvaart, Vrijheid, Arbeid, Brood, 100.000 Woningen Per Jaar, De Belastingen Omlaag, En Betere Waar, En Tien Procent, en: Wie De Jeugd Heeft, Heeft De Toekomst. Soms staan wij verbaasd, hoe de mensen niet verbaasd staan over de grote, merkwaardige wonderen van de moderne techniek. Nu weer bij Conrad- Stork. Bij het doorlichten van het personeel kijkt de dokter even door de onderzochte persoon heen. Wij kunnen daar een heel weekeinde over mijmeren. Zo maar dwars door iemand heen kijken, er nog foto's van maken ook. En 't gekke is, dat met al die doorlichterij niemand kan vast stellen of de persoon in kwestie zijn vrouw slaat of bij het klaverjassen smokkelt. De Volleybal-kikkers van Verschure pleegden een artikeltje, dat om zijn levendige beeldspraak ons aller aandacht verdient. Door de ijsvloer op de sloot is er van het kikkerleven weinig te merken, maar ondergronds wordt hard gezwoegd. De jonge kikkers popelen om de schaatsen onder te binden, maar Vrijdagsavonds kun je ze in 't oefenlokaal vinden. Vragen: ijsvloer op een sloot, ondergronds zwoegen (Waarom niet onder water?), kikkers met schaatsen? „Haal de natuur in Uw woning", zegt L.S.Z. Wij voelen daar veel voor, maar meer nog voor het omgekeerde. „Haal Uw woning in de natuur!". Liever nog, helemaal geen woning, alleen maar natuur. Strak-blauwe luch ten, dadelpalmen, bananenbomen en wij en U daaronder op onze luie ruggen. Het hele jaar door vacantie en alsmaar in de natuur. Direct veel minder speels is het firmanieuws van J. K. Smit, waar ver slagen van kernvergaderingen en mededelingen van tariefbureaux de ongetwijfeld belangrijke hoofdschotel van uitmaken. Vooral het laatste onderwerp leent zich niet voor lichte spot daarvoor ligt het iedereen te zwaar op de maag -en bij J. K. Smit laten ze dat duidelijk merken door de plechtige stijl, waarin die tariefmededelingen gesteld zijn. Er is geen zin, waarvan niet minstens twee bijzinnen afhangen; dat komt aan de duidelijkheid misschien niet ten goede, maar wel aan de dodelijke ernst. 52

Het Zeskant | 1955 | | pagina 28