Ideeën bus EZ VERGADERING INDEEËNBUS-COMMISSIE OP 19 APRIL 1955. 12b. B. Overdevest. Werkwijze voor het knikken van plat. Aanvankelijk is het idee niet voor een beloning in aanmerking gekomen. Het is gebleken, dat de ingediende tekening niet volkomen duidelijk de be doeling van de inzender heeft weergegeven. De nadere toelichting leidt tot een andere beoordeling. Het idee blijkt bruikbaar te zijn. Premie: 15. 14. C, F. P. Ostendorf. Draadblikken voor geleiders multischaaf. Blijkens ontvangen rapport heeft het idee tot besparing geleid. De functie van de inzender verzet zich niet tegen het toekennen van een be loning. Premie: 25.—. 15. J. Vermeer. Klem voor het transporteren van profielbalken. De aan vankelijk ingezonden tekening van de klem is door de inzender terug gevraagd en verbeterd. Thans is de klem wel bruikbaar, omdat de door de Commissie aangevoerde bezwaren zijn opgeheven. Opdracht zal worden gegeven tot het vervaardigen van de bedoelde klemmen voor de zagerij. Premie: 25. 25. D. v. Bommel en W. v. Aken. Snijmachines met 3 pitten. Gebleken is, dat het belangrijkste van dit idee is, dat bij de eerste brander meer gasdruk wordt gegeven, hetgeen bij de inzending niet was vermeld. De ontworpen apparatuur is alleen voor zwaar laswerk geschikt; zij beperkt het aantal bewerkingen van 2 tot 1. Premie: 25. 26. C. V. Riemens. Maken van een houder om afval-aluminiumstaafjes te kunnen gebruiken. De Commissie is van oordeel, dat de afval- staafjes veel gemakkelijker kunnen worden opgebruikt, door ze aan een nieuw staafje te lassen. Geen beloning. 30. C. V. Riemens. Verandering in de constructie van aluminiummeubelen door het klinken te vervangen door gebruik van boutjes. De Com missie merkt op, dat de gevolgde werkwijze gescshiedt volgens op dracht van de opdrachtgever en dat deze constructie niet gewijzigd mag worden. Bovendien is de voorgestelde werkwijze duurder dan de thans toegepaste. Geen beloning. 60 (01

Het Zeskant | 1955 | | pagina 10