31. C. V. Riemens, Het aanbrengen van een tweede geleider op de cirkel zaag. De Commissie acht een tweede geleider niet nodig, omdat het beoogde effect op zeer eenvoudige wijze kan worden verkregen door het werkstuk om te draaien. Het voorstel geeft geen besparing of verbetering. Geen beloning. 32. C. V. Riemens. Wegvijlen van lasnaad op aluminium meubelpoten met gebruikmaking van een draaibank. De Commissie kan hierover nog geen oordeel vellen, omdat tot nu toe slechts enkele exemplaren van bedoeld onderdeel als proef zijn gemaakt. Deze zijn met de hand gevijld. Afgewacht dient te worden, welke werkwijze de be drijfsleiding voor het bewerken van de grote partij zal aangeven. De Commissie zal hieromtrent nog nadere inlichtingen inwinnen. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 33. C. V. Riemens. Klinken van deurhoeken te vervangen door het lassen van deurhoeken. Ook hier merkt de Commissie op, dat de bestaande constructie door de opdrachtgever is vastgesteld en dat daarvan niet mag worden afgeweken. Geen beloning. 34. C. V. Riemens. Aanschaffing van wagentjes voor Aragon-lasappara- ten. Het is de Commissie bekend, dat deze wagentjes in de handel verkrijgbaar zijn. Reeds enkele maanden geleden is opdracht gegeven tot het maken van zulk een wagentje. In iedere catalogus staan ze afgebeeld. Het idee is dus niet nieuw. De Commissie zal omtrent het ontstaan van het ingezonden idee nog een nader onderzoek instellen. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 35. C. V. Riemens. Idee voor de constructie van de scharniering van stalen ramen. De Commissie meent, dat het idee, dat door de inzender niet nader is omschreven, voor de Werf van geen belang is. Geen beloning. 36. F. Heusden. Voorstel tot verbetering van de Centrale. De Commissie acht het voorstel tot verandering van de zuigkorf wel juist. Ook het voorstel tot het plaatsen van de omvormer op rubberblokken is goed en kan uitgevoerd worden. Ten aanzien van de opmerking, dat de luchtleidingen lekken vertonen, meent de Commissie, dat het de plicht is van iedere medewerker van de Werf, om op dergelijke fouten de aandacht van de afd. Onderhoud te vestigen. Voor het aanwijzen van fouten als deze kan geen beloning worden toegekend. De bruikbare factoren van het ingezonden idee kunnen tot een ver betering leiden. Premie: 15. 37. T. Verseveldt. Het maken van een stelling voor werkzaamheden aan de 900 tons pers. Het idee is goed en leidt tot tijdsbesparing bij het stellingmaken. Het idee is gemakkelijk uitvoerbaar. Beloning: 20.—. 38. C. V. Riemens. Nieuwe werkmethode voor het maken van ronde hoeken aan aluminium meubelen. De voorgestelde werkmethode is veel omslachtiger dan de oude. Bovendien zijn bij de nieuwe methode meerdere mallen nodig. Het idee geeft generlei verbetering. Geen beloning. (0) 61

Het Zeskant | 1955 | | pagina 11