TROPICA Mannetjes Vrouwtjes waarvan de film bijzonder mooie beelden geeft, is toch de Franse nederlaag een feit. Aan het einde van de film zien we de onderhandelingen, die tussen de beide koningen worden gevoerd. Als dan de Franse Koning zich met zijn gevolg terugtrekt om over de voorstellen van Hendrik de Vijfde te beraadslagen, blijft de Engelse Koning achter in gezelschap van een der Franse prinsessen. Hier ontstaat een liefdes-idylle, die ten slotte leidt tot het huwelijk van Hendrik de Vijfde met Catharina, prinses van Frankrijk. Naar onze smaak een mooie, interessante en boeiende film. Geen lach succes, hoewel er een paar mensen in de zaal waren, die daar blijkbaar anders over dachten en de overige toeschouwers daardoor hinderden. Het kweekseizoen heeft zijn intrede gedaan! We zetten een kweekje op. We gaan niet de diverse methoden, inrichting van bakjes en dergelijke be schrijven. We zouden het hele Zeskant vullen en dan is er geen plaats voor anderen! We nemen aan dat het kweekbakje ingericht is voor het bruidspaar. Alleen heeft de tijd ons geleerd, dat menige liefhebber dagen lang heeft zitten obser veren hoe twee mannen of twee vrouwen met elkaar speelden en er maar geen eitjes, laat staan visjes, wilden komen. De niet-aquarium-liefhebber zal zich afvragen of het zo moeilijk is het geslachtsonderscheid te bepa len. Het is inderdaad vaak moeilijk. In de regel is het zo: Gelijk in de vogelwereld (en ook natuurlijk bij ons mensen!) is het bij de visjes zo, dat de mannen veel mooier zijn. Veel kleurrijker en sierlijker van bouw. Ook wel als regel mogen we aannemen, dat bij volwassen exemplaren de vrouwtjes een vollere buikpartij bezitten. Ook zijn de mannen meestal niet zo groot als de vrouw. Hier een aantal meest voorkomende visjes met de aantekening van het geslachtsverschil: I. Levend barenden: Guppen plaatjes black-mollies zwaard dragers en Formosa's. De mannen zijn kleiner en bezitten een tot paringorgaan vergroeide aarsvin. De vrouwen zijn groter en hebben een grote aarsvin. II. Rode rio: De mannen hebben langs de aarsvin een zwarte zoom lopen. De vrouwen zijn voller en hun zwarte zoom is de helft dunner. III. Nannostomus soorten: De mannen hebben rode met blauw afgezette aarsvinnen en zijn dieper gekleurd. De vrouwen zijn voller en hebben min of meer kleurloze vinnen. (0) 67

Het Zeskant | 1955 | | pagina 17