KIJKJE OVER BUURMAN's schutting Bij Conrad-Stork is een grote lijst gemaakt van alle namen, met daarachter het aantal poetslappen, dat men in zijn bezit mag hebben. In het algemeen heeft niemand meer dan één doek gekregen, behalve de lui in de afdeling „Mechaniek en Beweegbaar" zoals wij dat altijd noemen. In gedachten zien wij ook de heer redacteur van „Het Zeskant" van Conrad-Stork, met zijn poetslap, kopij opsnorren. Tevens vragen wij ons af tot welke hoogte van de hiërarchieke ladder deze geordende uitreiking van geregistreerde poetslappen gaat Hoe enkele kilometers afstand een verschil in werkwijze kunnen betekenen werd ons wederom duidelijk uit het LSZ-nieuws. Daar werd bij een ver andering in de telefooninstallatie ernaar gestreefd de nummering van de toestellen zoveel mogelijk gelijk te houden. En dan wij in Den Haag, die ernaar streven, dat ieder toestel een ander nummer krijgt Tussen Den Haag en Kinderdijk ligt Schiedam en ook daar is alles heel anders. Volgens het Gusto-nieuws is 99 van hun lezers blauwlachers en broekenprikkers. Dat zal elke Schiedammer wel duidelijk zijn, maar hoe fraai wij deze woorden ook vinden, het zou ons een stuiver waard zijn, als wij wisten wat ze betekenden Bij De Klop had Jaap viermaal geroepen, dat hij een patiënt met shock had, voordat zijn ploegleider een handje kwam helpen. Dat was bij een EHBO-wedstrijd en dat was niet zo best. Maar de Redacteur somt ook nog even de juiste werkwijze op en eindigt: „Vleeswond steriel verbinden en daarna zo gauw mogelijk naar het Ziekenhuis laten brengen". De vleeswond naar het ziekenhuis, redacteur, en de patiënt naar huis? Verre zij het van ons om kritiek te willen oefenen op de organisatie van bedrijven een onderwerp waarvan wij nauwelijks iets afweten maar wij konden een stille glimlach niet bedwingen bij het lezen van de mede deling van J K's personeelsafdeling, dat zij is overgeplaatst. Men dient zich te melden door middel van de schel aan de deurpost van de binnen deur in het wachtkamertje, staat er verder. Niets is zozeer in staat het hartelijk contact tussen twee mensen patiënt en dokter, ambtenaar en burger zozeer in de weg te staan als wachtkamertjes, luikjes en schel letjes. Nogmaals, van bedrijfsorganisatie weten wij niets, herhaal: NIETS af. Verschure verzekert ons, dat om „Technische redenen de telefooncentrale niet uitgebreid kan worden. Deskundigen op dit gebied verzekeren ons echter, dat je honderdduizend of meer aansluitingen op een centrale kan hebben en dat je kan uitbreiden tot heel de wereld één telefooncentrale is. De techniek staat voor niets. Onze vraag als steeds is weer: Hoe technisch is technisch? 64

Het Zeskant | 1955 | | pagina 24