w HfERK AAN DE WINKE SCHEIEN VOOR INBONESIE (CO.329 EN 333). Door de Indonesische rederij „Pelni" werden in ons land vijf vracht- en passagiersschepen besteld. Twee daarvan, de C.O. 329 en de C.O. 333, zullen door de I.H.C. worden geleverd. Deze schepen worden gebouwd door de Werf Gusto, die tevens optreedt als penvoerder voor de drie andere schepen. We beginnen met enkele cijfers. De schepen krijgen een lengte over alles van 87 meter en een lengte tussen de loodlijnen van 82 meter; de breedte wordt 14 meter; de holte tot het hoofddek 5,50 meter en de holte tot het tentdek, 7,90 meter. De diepgang van het beladen schip zal 3,93 meter zijn en de deadweight van het schip 1650 ton. De schepen zullen een vaarsnelheid krijgen van 12,8 mijl per uur, waarvoor wordt gezorgd door een M. A.N.-instellatie van 2300 pk. Aan boord van ieder schip komt een accommodatie voor 12 eerste klasse passagiers, 18 tweede-klasse-passagiers en 36 derde klasse-passagiers; bo vendien zal ieder schip nog 600 dek-passagiers kunnen vervoeren. De schepen worden voorzien van een volledige air-conditioning-installatie, die een behaaglijke temperatuur in alle hutten en salons garandeert. Voor de brandbeveiliging van de hutten wordt een Sprinkler-systeem aange bracht en voor de ruimen een CO2 installatie. Radar, echolood en draad loze installatie met richtingzoeker behoren tot de verdere uitrusting van deze schepen. Voor het laden en lossen van de vrachtgoederen beschikt ieder schip over het nodige laadgerei, n.l. twee laadbomen van 3 ton, vier laadbomen van 5 ton en een zware spier van 15 ton. Als materiaal voor de reddingboten, die door de werf Gusto zullen worden vervaardigd, is aluminium gekozen. Er wordt thans op de tekenkamers hard aan deze schepen gewerkt. Omstreeks Augustus 1955 zal de kiellegging plaats vinden en als er geen ernstige tegenslagen komen, zullen de schepen in de periode van Augustus tot December 1956 worden overgedragen. Ze zullen dan op eigen kracht naar Indonesië varen, om daar een geregelde dienst te onderhouden in Zuid-Oost Azië. 57

Het Zeskant | 1955 | | pagina 5