WahLI CHTIN KINDERBIJSLAG Aangezien de eerste dag van een kwartaal beslissend is voor het aantal kinderen, waarvoor over dat kwartaal kinderbijslag kan worden verleend, moet elk kwartaal worden nagegaan of er zich wijzigingen in het kinder aantal hebben voorgedaan, welke van invloed zijn op de uit te betalen kinderbijslag. Hoewel bij de beoordeling van het recht op kinderbijslag de meeste wijzi gingen ons bekend zijn uit de personeelsadministratie en uit de vragen formulieren, welke aan een aantal werknemers worden uitgereikt, zijn wij voor enkele wijzigingen afhankelijk van de opgaven van de werknemers zelf. Dit betreft o.m. de volgende wijzigingen: 1. Het gaan volgen van onderwijs of een opleiding voor een beroep door een kind van 16 t/m 26 jaar, waarvoor in het vorige kwartaal geen kinderbijslag werd genoten. 2. Het ziek of gebrekkig worden van een kind van 16 t/m 20 jaar, waar voor in het vorige kwartaal geen kinderbijslag werd genoten. 3. Wanneer een of meer der kinderen, voor wie aanspraak op kinder bijslag kan worden gemaakt, reeds kinderbijslag op grond van een andere wet of regeling wordt of kan worden ontvangen (b.v. kinder bijslag op invaliditeits-, ouderdoms- of wezenrente, krachtens een kin derbijslagregeling van het Rijk, provincie of gemeente, Kindertoelagewet voor gepensionneerden, Noodwet Kinderbijslag Kleine 2/elfstandigen enz.) of wanneer een dergelijke kinderbijslag niet meer wordt ontvangen. 4. Wanneer één der ouders inkomsten uit een andere dienstbetrekking heeft genoten, waarbij tevens kinderbijslag werd ontvangen of wanneer dergelijke inkomsten hebben opgehouden te bestaan. Wanneer zich de onder de punten 1 t/m 4 omschreven gevallen en/of andere mutaties hebben voorgedaan, moet hiervan, voorzover dit nog niet gebeurd is, alsnog zo spoedig mogelijk aan de Sociale Afdeling worden kennis gegeven. Wanneer achteraf mocht blijken, dat door het niet opgeven van een wijzi ging of het verstrekken van onjuiste gegevens teveel kinderbijslag werd genoten, dan zal het teveel betaalde onmiddellijk en in zijn geheel kunnen worden teruggevorderd, terwijl hierdoor tevens de snelle uitbetaling na afloop van een kwartaal in gevaar wordt gebracht. 72 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 10