GEREEDSCHAP jubileum T. GRETSOF De laatste tijd komt het herhaaldelijk voor, dat iemand een ongeval krijgt door het onjuist gebruik van gereedschap of door het gebruiken van gereed schap, dat niet goed onderhouden is, b.v. een hamer met een gescheurde steel of een steel, die niet goed vast zit. Dan het gebruik van moersleutels! Hoevelen zijn er niet, die steeds weer een moersleutel gebruiken met een grotere bekwijdte dan bij de moer past! Het gevolg van een dergelijke werkwijze is, dat de sleutel afschampt en dat er ongelukken gebeuren. Ook komt het voor, dat bij het gebruik van een te grote moersleutel de ruimte tussen moer en sleutelbek wordt opgevuld met een plaatje. Doe dat niet; het is gevaarlijk. Gebruik een moersleutel nooit als hamer; daarmede wordt de moersleutel gemoerd! Niet zo heel lang geleden is er nog een vrij ernstig ongeval voorgekomen. De oorzaak daarvan was het afschampen van een Engelse sleutel, die verkeerd op de moer was geplaatst. Plaats een Engelse sleutel steeds zó op de moer, dat de bekken naar dezelfde kant van de moer gericht zijn als de kracht, waarmede aan de sleutel wordt getrokken, werkt. Gebruikt goed gereedschap. Zorg er ook voor, dat beitels enz. vrij zijn van baarden en dat ze scherp gehouden worden. Het gereedschap goed bewaard, Toont U ware werkmans aard! EN HET WERKT VEILIG! Op 7 Mei 1930 trad de heer T. Gretsof, tekenaar-constructeur bij de afdeling Baggerbouw, in dienst van de Werf Gusto en derhalve jubileerde hij op 7 Mei 1955. Met zijn echtgenote werd hij op die dag in de Directiekamer ontvangen en toegesproken door de heer A. Smulders, die hem met dit jubileum complimenteerde en hem een enveloppe met inhoud, het zilveren Gusto- jubileumspeldje en een gouden armbandhorloge aanbood. Voorts werd het woord gevoerd door Mr Hovingh, namens de Maatschappij voor Nijver heid en Handel, die de jubilaris de zilveren legpenning en het vererend getuigschrift van genoemde Maatschappij overhandigde. Ook door de collega's werd een geschenk aangeboden. Na de officiële toespraken bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen en toen hoorden we enkele bijzonderheden uit het leven van de heer Gretsof. Belangrijk genoeg, om er hier iets van te vertellen. De heer Gretsof is (0) 73

Het Zeskant | 1955 | | pagina 11