Maar deze tijd biedt nog andere mogelijkheden. Het werk van menige amateurfotograaf getuigt van een niet mindere mate van inspiratie bij de aanschouwing van de mens in zijn arbeid, in zijn geconcentreerd bezig zijn. Dit is dan ook de reden, dat de Vereniging Nederlands Fabrikaat thans een FOTOWEDSTRIJD uitschrijft met als enig doel hen, die tezamen de industrie van Nederland vormen, dichter bij elkaar te brengen. Zij ver wacht dat uit de foto's iets van trots zal stralen op de Nederlandse arbeider op welke plaats en in welk bedrijf hij dan ook mag werken èn op de Nederlandse industrie. Wedstrijdbepalingen 1Aan deze wedstrijd kan worden deelgenomen door de lezers van PERSONEELSBLADEN, uitgegeven door Nederlandse ondernemingen, alsmede door de lezers van het maandblad NEDERLANDS FABRI KAAT. 2. De wedstrijd wordt gehouden onder het motto: „Zo werkt Nederland". Dit houdt dus in, dat alleen foto's kunnen worden ingezonden van WERKENDE MENSEN genomen zowel binnen als buiten bedrijven. 3. Iedere deelnemer mag ten hoogste drie foto's inzenden. Het formaat is minimum 9x12 en maximum 18x24 cm. Foto's mogen NIET op carton worden geplakt. Daar in hoofdzaak zal worden gelet op de voorstelling van de foto's en niet op de technische uitvoering, heeft zowel de beginnende als de meer gevorderde amateur dezelfde kans op een prijs. Beroepsfotografen zijn van deelneming uitgesloten. 4. De prijzen worden gehonoreerd in de vorm van een waardebon, te besteden bij de fotohandelaar van de betreffende prijswinnaar. Ie prijs, bon ter waarde van 400. Verder is een groot aantal troostprijzen beschikbaar, die in waarde variëren van 7.50 tot 25. De vaststelling van de prijswinnaars geschiedt door een jury, benoemd door V.N.F. in overleg met de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie en de Werkcommissie Personeelsorganen van het 5. De keuze der bekroonde foto's is voor alle partijen bindend. Correspon dentie over toekenning wordt niet gevoerd. Wie prijs stelt op terugzending van zijn foto('s), dient op de achterzijde van de foto te vermelden de woorden: „gaarne retour", zulks onder bijvoeging van een bedrag van 15 cents in postzegels. 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 200.— 100.— 50.— 50 C.S.W.V. 78 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 16