DE LEERSCHOOL OP STAP 6. De inzending sluit op Maandag 18 Juli. De uitslag wordt bekend ge maakt op 19 Augustus 1955. 7. V.N.F. behoudt zich het recht voor de ingezonden foto's te publiceren en wel de bekroonde foto's zonder vergoeding van auteursrechten, andere foto's tegen het gebruikelijke honorarium. 8. Op elke foto dient duidelijk aan de achterzijde te worden geschreven: naam, adres, het aantal foto's dat wordt ingezonden en het merk van de camera, die werd gebruikt, alsmede naam en adres van de foto handelaar van de inzender. De foto's moeten worden gezonden aan de Vereniging „Nederlands Fabrikaat", Prinsessegracht 32 te 's-Graven- hage met vermelding links in de bovenhoek van de enveloppe: „Zo werkt Nederland Slechts nieuwe foto's kunnen worden ingezonden en slechts eigen werk. Vroeg in de morgen van de 17de Mei j.l. vertrok een autobus met 47 jongens van de Leerschool en 4 leiders uit Schiedam, voor een tocht naar Wageningen, om het Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation te gaan bezichtigen. Het zag er niet naar uit, dat het wat het weer betreft een mooie dag zou worden. Maar dat had geen invloed op de deelnemers, want na een half uur rijden werd er al lustig op los gezongen. Even later kwamen ook de mondharmonica's voor de dag. Een van de leiders wilde ook wel eens een mopje spelen en dat klonk niet eens zo gek! Na al dat zingen en roken kregen we dorst. Het kwam goed uit, dat we in de buurt van Leersum waren, want daar werd gestopt en kregen we een heerlijke kop koffie. In het café stond een biljart en dat werd direct door ons in gebruik genomen; degenen, die niet bij het biljart terecht konden, gingen een kaartje leggen. Maar niet lang, want na een half uurtje zaten we al weer in de bus en reden we naar de Grebbeberg. Daar werd even gestopt, maar niet lang, want we moesten op tijd in Wageningen zijn. We mochten onze gastheer in Wageningen niet laten wachten. In het Scheepsbouwkundig Proefstation werd het gezelschap in vier groepen verdeeld. Wat we daar zagen was geweldig! We wisten wel een beetje, hoe de schepen worden gebouwd, maar dat er zo geweldig veel bereke ningen voor nodig zijn, dat wisten we nog niet. Voor het beproeven van de schepen, worden daar modellen gemaakt van parafine op schaal 1 20 en die modellen worden in een groot bassin beproefd, 't Was buitengewoon interessant. Na het bezoek aan het Proefstation gingen we naar Venendaal, waar een broodmaaltijd op ons stond te wachten. We kunnen gerust zeggen, dat er (0) 79

Het Zeskant | 1955 | | pagina 17