WONINGRUIL Dan gaat het vanzelf. Het gebeurt wel, dat er enkele zijn, die bij de start al zeggen: „He, he, ik ben nu al moe", en na een paar kilometer gaan vragen: „Hoever nog?" U kunt dit als een grapje beschouwen, maar voor het moreel van de groep is het zeker niet bevorderlijk. Daarom s.v.p. niet meer van dergelijke opmerkingen! Als iemand werkelijk moe is en na een paar kilometer naar het eindpunt loopt uit te zien, dan is zo n vraag net genoeg om zijn laatste weerstand te knakken. Wie zich op de dag van een wandeltocht niet geheel fit voelt, kan beter thuis blijven. Dan nog een enkele opmerking. Het gaat de laatste tijd prima; laat dat zo blijven. Bedenk, dat bij een tocht de boog niet steeds voor de volle 100% gespannen kan zijn. Dat geldt ook voor degene, die aangewezen is om het zingen in te zetten. Die man wil ook wel eens een paar minuten rust heb ben. Als hij dus eens even zijn mond houdt, ga dan niet op een andere plaats in de ploeg met het een of andere lied beginnen, want dan gaat de voorzanger toch weer mee en krijgt hij nooit rust. Gebruik die rusttijd om met elkaar van gedachten te wisselen over het natuurschoon e.d.; zet de voorzanger dan weer een lied in, doe dan mee! Maar dan ook niet meer onderling lopen praten. Of zingen, of praten, maar niet allebei door elkaar. Dit moet U nu ook weer niet zó opvatten, dat men, als men iets bijzon ders in het landschap opmerkt, daar onder het zingen niet de aandacht van de ploeggenoten op zou mogen vestigen, maar de bedoeling is, dat alles zo ordelijk mogelijk gaat. Dan nog iets over de maandblaadjes „Op goede voet". Geef ze door; laat ook Uw medeleden genieten van dit mooie blad. U kunt toch niet ver langen, dat de secretaris het blad bij U komt brengen, het later weer komt terughalen en het bij een ander gaat bezorgen? Geef het blad dus tijdig en regelmatig door; daarmede is iedereen geholpen. B. BOOMGAARDS. De fam. v. d. Bosch, Zweedsestraat 76 c, Rotterdam, biedt aan: 4-kamer- woning, douchecel, kelder. Huur 8.05 p. w. Vraagt: vrije woning of vrij bovenhuis, 3 a 4 kamers, met douche, linker Maasoever, omgeving Vreewijk. H. Wiekenkamp Sr., Lange Kerkstraat 76 b, Schiedam, biedt aan: 1ste étage, grote woonkamer (6,50x4,50), 3 mooie slaapkamers, grote gangkast, douchecel, keuken met balcon. Huur ƒ41.75 p. m. Vraagt: 3 of 4-kamerwoning, liefst benedenhuis in Den Haag, in het centrum van de stad of in de richting van het centrum. 82 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 20