I OOIfi IJ Zaterdagavond, 7 Mei 1955, zaten we met een uitverkochte zaal. We hadden met gemak nog een paar honderd kaarten kunnen plaatsen, indien er meer plaatsen waren geweest. Als, ja als We hadden om 8 uur kunnen beginnen, alsalle leden op tijd waren gekomen/ Maar er kwamen er nog heel wat te laat en omdat we het hinderlijke geloop tijdens de voorstelling niet kunnen hebben, moesten we wel wachten en konden we pas om kwart over acht beginnen. Volgende keer gaarne op tijd, dames en heren! Maar toen was alles dan ook dik in orde. Degenen, die achter in de vrij lange zaal zaten, vreesden al, dat ze niets zouden verstaan, maar de geluidsinstallatie werkte voortreffelijk. En wie ook voortreffelijk werkten, dat waren Rens van Dorth en zijn medewerkers (-sters). Van het eerste ogenblik af zat er vaart in het programma. Vlot en snel komen de nummers na elkaar en het lachen is niet van de lucht. Weet U het nog van de H-lijn van Cora Ville? En de twee groepen straatzangers? En het lied van de degelijkheid? Dan is het in de zaal ineens weer doodstil bij een gevoelig liedje „Marseille" van Dick Binnendijk. En weer even later zingt de zaak mee met Cas Oosthoek en Ted Valerio. De danskunst van Sylvia Sylvestre dwingt bewondering af. Een mooi nummer van Cora Ville nog met „Hare Majesteit Winter". Daarop volgde „Sym- phonie in wit". En toentoen was het half twaalf. Voor Rens van Dorth en zijn gezelschap werd er toen „afgeblazen". De lof, die het gezelschap door de Voorzitter van de Personeelvereniging werd toegezwaaid, was ruimschoots verdiend. Dit was de tweede keer, dat het gezelschap-Rens van Dorth voor onze Personeelvereniging optrad en van beide avonden hebben we niets dan goed gehoord. Aan Rens van Dorth werd in verband met zijn toneeljubileum het „jubileumbordje" van de P.V. aangeboden. Hij was er kennelijk blij mee, „want", zo zeide hij, 84 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 22