BEAT „nu dat bord eigenlijk alleen binnen de kring van Uw vereniging wordt gegeven, heb ik het gevoel, dat ik er een beetje bij hoor." Wat ons betreft, nemen we Rens van Dorth gaarne in de kring van onze „vaste medewerkers" op! Na afloop van de voorstelling volgde een geanimeerd bal, onder leiding van John Buying, die met zijn „Music Makers" de dansmuziek verzorgde. Extra trams brachten de feestgangers om twee uur naar Schiedam terug. We kunnen naar we menen op een zeer geslaagde avond terugzien. Wat nu? Dat was de vraag, die het Bestuur van Beati zich stelde, toen kort vóór de tentoonstelling de voorzitter van de Schildersclub, de heer P. J. TFNTOnkKTFI I ING Mulders, wegens ziekte verstek moest laten gaan. lEmuunaiCLLINU Mulders, die altijd de ziel was van iedere tentoon stelling; die altijd bergen verzette en die overal raad op wist. Maar ondanks het uitvallen van Mulders is de tentoonstelling toch voor elkaar ge komen. Het Bestuur kan op een geslaagd evene ment terugzien. De heer Vrauwdeunt, secretaris van Beati, sprak op 14 Mei 1955 een openingswoord, waarin hij de genodigden welkom heette en zijn erkentelijkheid uitsprak jegens Dr Sala en zijn echtgenote, die zich een reis van Oegstgeest hadden getroost, om deze tentoonstelling te bezoeken. Voorts dankte hij de Directie voor de verleende medewerking en de leden van de Jury, de heren Th. Wiegman, O. de Coninck en B. v. d. Leeuw voor hun werk bij de bepaling van de prijzen. Hierna werd de tentoonstelling door de heer F. Smulders geopend. Deze wees op de belangrijkheid van de besteding van de vrije tijd en het stemde hem tot dankbaarheid, dat een aantal personeelsleden hun vrije tijd gebruiken voor een goed en cultureel doel, n.l. het schilderen. Spreker wees er op, dat aan de schilderijententoonstel ling van Beati een expositie van werkstukken, vervaardigd door de leer lingen van de Leerschool, was verbonden en hij hoopte, dat ook deze afdeling de volle belangstelling van de bezoekers zou hebben. De heer Dr Sala dankte het Bestuur en de leden van Beati voor de blijken van belangstelling, die hij bij zijn gouden huwelijksfeest mocht ontvangen. Gedurende enkele jaren heeft spreker wegens ziekte geen zitting kunnen nemen in de Jury en ook de tentoonstellingen niet kunnen bezoeken. Hij constateerde nu echter een belangrijke vooruitgang. Spreker bood Beati een tekening aan, om die onder de leden te verloten. Ten slotte sprak de Voorzitter van de Personeelvereniging een woord van dank tot allen, die deze tentoonstelling mogelijk hebben gemaakt; dat zijn in de eerste plaats de leden en het Bestuur van Beati. Spreker hoopte, dat de combinatie van de tentoonstelling van schilderijen met die van de werk stukken van de Leerschool tot gevolg zal hebben, dat de jeugd belang stelling voor de Kunst zal gaan tonen, en dat de ouderen, die de Kunst beoefenen, een open oog zullen krijgen voor het werk van de jongeren. (0) 85

Het Zeskant | 1955 | | pagina 23