De tentoonstelling van Beati omvatte 89 inzendingen en een expositie van 5 werken van de leraar H. Spetter. Door de Jury werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs: K. G. Vrauwdeunt voor „Na het bal". 2e prijs: W. v. d. Wilt voor „Kruik met appelen". 3e prijs: H. Domselaar voor „Stilleven met strobloempjes". Eervolle vermeldingen werden toegekend aan: P. J. Mulders voor „Lentebloem"; L. de Ruiter voor „De Yaracuy" en Mej. J. J. J. de Groot voor „Bloemstukje". Bij de opening van de tentoonstelling waren twee vertegenwoordigers van de Schiedamse Gemeenschap aanwezig, die mededeelden, dat ook door de Schiedamse Gemeenschap nog een prijs beschikbaar was gesteld; een geste, die door de Personeelvereniging en door Beati bijzonder op prijs wordt gesteld. Deze prijs ging naar J. v. d. Burg voor zijn „Oude schoenen' Zó werden de prijzen verdeeld, maar ook buiten de prijzen was er mooi werk te zien. Wij zijn geen kunstcriticus, maar we mogen misschien toch wel enkele inzendingen noemen, die ons bijzonder opvielen. Dat waren de in grijs en bruin gehouden „wilgenkatjes" van Vrauwdeunt, de stemmig ge schilderde „Gusto-haven" van Mulders, het goed uit de verf gekomen bos gezicht „ten Donck" van De Ruiter, de sepia van Domselaar (straatje boerderij v. d. Burg) en het „hooiland" van v. d. Wilt. Ja, er was nog veel meer, maar als we daarmee verder zouden gaan, komen we in de verleiding de gehele catalogus over te schrijven! De expositie van de heer Spetter vormde een hoofdstuk apart. Dat is geen vrije-tijd-besteding meer, dat is vakmanschap! Persoonlijk konden ons zijn Zonnebloemen het meest bekoren. Maar ook zijn St. Laurens bij feest verlichting geeft een prachtig stemmingsbeeld. En dan de Leerschool! Tal van werkstukken en tekeningen, die aan hoge eisen voldoen, waren er zowel door de scheepsbouwers als door de machinebouwers tentoongesteld en trokken veel belangstelling. Al moeten we direct toegeven, dat het fijnere werk van laatstgenoemde categorie meer spectaculair is, geloven we niet, dat de beide genoemde groepen elkaar veel toegeven. Maar vergeet ook de timmerafdeling niet; daar was heel mooi werk bij. Zes inzendingen van de houtafdeling werden met toestemming van de Directie in de verloting opgenomen. De lootjes hebben dan ook grif kopers gevonden! En hieronder volgt dan nog de „Loterij- d. Wilt. lijst' No. 0123 le No. 1772 2e No. 1915 3e No. 0362 4e No. 0656 5e No. 0891 6e No. 0164 7e No. 1564 8e No. 0796 9e No. 1279 10e 86 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 24