BAGGERMOLEN .GOVERNADOR DORNELLES" - C.O. 267 ROTSBREKER „TRIUNFO" - C.O. 276 Aflevering en overname te Porto Alegre (Brazilië). Met de Heer L. Kolders, die belast is geweest met de aflevering van boven genoemde schepen aan de Braziliaanse autoriteiten te Porto Alegre, hebben wij na zijn terugkeer in Nederland een vraaggesprek gehad, waarbij hij ons o.m. het volgende vertelde: „De 4e Januari j.l. vertrok ik per K.L.M. vanaf Schiphol en kwam, na in Rio de Janeiro te hebben overnacht, de 6e Januari te Porto Alegre aan. Mijn indruk van Porte Alegre is, dat het een grote, moderne stad is met enorme flatgebouwen, heel wat anders dan de kleine, lage „huisies" aan de Sliedrechtse dijk. In het centrum der stad, waar zich de winkel wijk bevindt, heerst vooral des avonds een geweldige drukte, want overdag bij temperaturen van 100110° Fahrenheit in de maanden Januari/Februari is de animo om te winkelen niet groot bij de „Senhoras". De trams zijn voortdurend propvol en overbelast, zoals wij dat gekend hebben kort na de bevrijding. Het Portugees is er de voertaal, doch er wordt ook veel Duits en Italiaans gesproken. De gewone bevolking leeft zeer eenvoudig in kleine behuizingen; heeft weinig kleding en loopt veelal ongeschoeid. De inlandse sigaren en sigaretten zijn voor onze begrippen zwaar en bijna niet te roken; een goede Hollandse sigaar is altijd weer een tractatie. Daar de aardappelen slecht zijn, heb ik meestal patates frites met vlees of vis gegeten; verder veel fruit, dat erg goedkoop is." „Wel, Mijnheer Kolders, vertelt U mij nu eens wat over Uw werkzaam heden:" „Na een sleepreis van ca 2J^ maand, kwam de sleep op 8 Januari des avonds te Porto Alegre aan. De huid, de dekken en de hulpwerktuigen 72

Het Zeskant | 1955 | | pagina 28