kijkje OVER BUURMAN's SCHUTTING Hoe men soms de keuze heeft over verschillende middelen van vervoer laat ons Verschure's „Schakel" zien. Hun buren verzenden een bepaald product door middel van tankauto's of papieren zakken. Waarschijnlijk zijn dit de zelfvarende, diesel-electrische zeegaande papieren zakken, waarover wij technische heren in onze omgeving laatstelijk hebben horen spreken. De tankauto's zullen wel voor wegvervoer dienen. De Conrad-Stork redactie staat nog steeds in het teken van de lente - wij citeren letterlijk en bieden hun lezers ditmaal een spiksplinter nieuwe kinderwieg 20,en gratis een 1-persoons Engels-ijzeren ledikant (kleine maat) en een loopren voor kuikens. Zo zie je maar hoe men zich voor enkele tientjes toch al gezellig kan inrichten, in het teken van de lente, mits men maar klein van stuk is, een wieg nodig heeft en een loopren kan plaatsen. Wie zijn wij, dat wij zouden durven twijfelen aan de woorden van een Heer Staatssecretaris van Economische Zaken, die zijn banvloek tegen het kopen op afbetaling van weinig nuttige voorwerpen in het Gusto- nieuws ziet aangehaald. Wel mag men op deze wijze duurzame goederen verwerven, die arbeid of kosten besparen. Toch moet het ons van het hart, dat juist het minder duurzame, dat geen arbeid of kosten bespaart, strekt tot veraangenaming van het leven. Eerlijk gezegd is wat muziek, vrolijkheid, zonneschijn of een goede voetbalwed strijd ons meer waard dan duurzame, arbeid of kosten besparende, was machines en stofzuigers. De Klop geeft ons ditmaal enige inlichtingen over de ziektewet en een gedicht van Gédégé over een Kop Kleintje Klop Koffie U moet eens proberen dat vlug te zeggen en U moet eens proberen dat proza over de ziektewet vlug te lezen. In beide gevallen struikelt U gegarandeerd. In het laatste geval ligt de oorzaak voornamelijk bij de reglementen, die zo zijn uitgekiend, dat een gewoon mens er geen touw aan kan vast knopen en gaat U dan maar eens proberen ze begrijpelijk weer te geven. Hoe aan Kinderdijk de werkkleding nieuwe wegen als wij deze beeld spraak mogen gebruiken inslaat, blijke uit het nieuws van J. 6 K. Smit. Bankwerkers moeten beschermingsbrillen dragen, lassers ook een bril of laskap en een wit achterspatbord en brandend achterlichtje zijn voorge schreven. Als je dat nog niet gezien hebt, heb je nog niet geleefd. Be drijfsleiders zijn waarschijnlijk kenbaar aan ingebouwde claxon en oranje flikkerlicht. Blijkens het nieuws van L.S.Z. heeft ook de vak-opleiding daar, en wel sinds geruime tijd, een andere koers gevaren. Als wij de Redactie mogen geloven, werd vroeger de studielust aangewakkerd, althans hun aandacht gespannen gehouden door middel van een flink pak slaag, hetgeen overi gens blijkens de vele dienstjaren van ontelbare Kinderdijkers goede vruch ten heeft afgeworpen. 76

Het Zeskant | 1955 | | pagina 32