Ideeën kan worden. Om een groot kapitaal in zo'n schip te steken, vraagt moed, vraagt durf. Die durvers vindt men in het algemeen bij de fabrikanten, de industriëlen, de ondernemers. We zijn nu zo ver, dat we de plannen, door de denkers gemaakt, hebben en dat de durvers bereid zijn die plannen te verwezenlijken. Dan komen de doeners! De doeners zijn zij, die de handen uit de mouwen steken en van aanpakken weten. Het zijn de mensen, die het werk tot stand brengen. En als de doeners hun arbeid hebben verricht, is het werk klaar. We zien dus weer, dat grote en goede dingen alleen tot stand kunnen komen door samenwerking van allen, die er mee te maken hebben. De denkers, de durvers en de doeners. De E 55, die toont, wat Nederland in tien luttele jaren aan energie heeft kunnen opbrengen, is er een schoon voorbeeld van. W1 VERGADERING IDEEËNBUS-COMMISSIE, 14 MEI 1955 32. C. V, Riemens. Wegvijlen van lasnaad op aluminium meubelpoten met gebruikmaking van een draaibank. De Commissie moet de beslis sing hierover andermaal aanhouden, aangezien de productie van de bedoelde meubelpoten nog niet is begonnen. 34. C. V. Riemens. Het is gebleken, dat door de bedrijfsleiding reeds vóór het inzenden van het idee een wagen voor de lasapparatuur was besteld. Het idee is dus niet nieuw en reeds toegepast. Geen beloning. 41. A. de Weerdt. Het aanbrengen van een wijziging in de schakelkast ten einde met de lasmachine ook met de hand te kunnen lassen. De inzender heeft het probleem gesteld, doch de oplossing slechts ten dele aangegeven. Niettemin is het een goed idee. Premie: 25.—. 43. W. Tromer. Schakeling voor de vol-automatische lasmachine, waar door het mogelijk wordt tevens met de hand te lassen. Dit idee, dat goed en uitvoerbaar is, vormt de nadere uitwerking van het idee no. 41. Premie: 25. 44. J. H. van Gils. Verbetering van de oliebak voor horizontale boor- banken. De bedoeling van de inzender is het vervuilen van de oliebak 70 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 8