tegen te gaan. De door hem ontworpen constructie is echter kosbaar en heeft bovendien het nadeel, dat het schoonmaken, dat toch zal moeten plaats vinden, zeer moeilijk wordt. Aanmoedigingspremie: 10. 45. S. E. C. Scheffers, Verbeterde wijze van werken op de spantenvloer, waardoor het gebruik van roeden overbodig zou worden. De Com missie is van oordeel, dat het idee geen practische waarde heeft. De ontworpen constructie zou veel te zwaar worden, terwijl bovendien geen vloeiend gebogen lijn zou ontstaan, doch een lijn met knikken. Geen beloning. 46. G. van Buytenen. Matrijs voor het persen van kappen voor dubbele omlegcylinders. Het idee geeft een vluggere werkwijze en is bruikbaar. Premie: 25. 47. J. Non. Borgpen voor het verwisselen van de ponsnippel, terwijl de machine draait. De Commissie merkt op, dat het verwisselen van de nippels uit veiligheidsoverwegingen nooit mag geschieden terwijl de machine draait. Nagegaan zal nog moeten worden, hoe de huidige werkwijze is. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 50. B. F. de Koning. Maken van knevels van afvalmateriaal. De Com missie meent te moeten betwijfelen, of thans knevels van nieuw mate riaal worden gemaakt. Zij wenst hieromtrent nadere inlichtingen in te winnen. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 51. W. v. d. Wilt. Afdraaien van klinkrevolver voor het klinken van rails. De Commissie is van oordeel, dat het idee voor dit speciale werk bruikbaar is. Het voorkomt breuk van snappers en werkt een vlotter werken in de hand. Premie: 25. 52. K. Flik. Wijziging van de constructie van platenklemmen. De voor gestelde werkwijze geeft inderdaad een besparing op het onderhoud van de klemmen, doch de Commissie wijst er op, dat de bedoelde klemmen niet als platenklemmen gebruikt mogen worden, aangezien dit in strijd is met de veiligheidsvoorschriften. De bedoelde klemmen dienen uit de circulatie te worden genomen. Hierop zal de aandacht van de Veiligheidsinspecteur worden gevestigd. Voorts wordt betwij feld, of de voorgestelde constructie van de klemmen sterk genoeg zou zijn. Aanmoedigingspremie: 5. 53. L. de Ruiter. Aanbrengen van een rood alarmlicht van de trossenwacht naar de machinekamer van schepen, die voor de wal proefdraaien. Het idee is bruikbaar en kan practisch zonder kosten worden toegepast. Het geeft een besparing op personeel. Premie: 25. (0) 71

Het Zeskant | 1955 | | pagina 9