KIJKJE OVER BUURHAN's SCHUTTING Op de U en ons 20 bekende, overduidelijke wijze geeft de Klop-redacteur enkele inlichtingen over de ziektewet. Slechts indien men, onmiddellijk voorafgaande, elke week minstens zoveel uur, en bovendien, 39 dagen heeft overgewerkt, slechts dan. Is het een wonder, dat al deze onderwerpen aan ons gewone mensen nooit helemaal duidelijk worden? J. K. geeft een regeling voor de verstrekking van werkkleding, waarin wij uit soortgelijke overwegingen weieens met een blauw potlood te werk wilden gaan. Een aanhaling: het onderhoud van alle verstrekte werkkleding geschiedt door de betrokkene zelf. Er zijn zoveel betrokkenen bij deze aangelegenheid, dat het ons duizelt. Welke betrokkene onderhoudt de verstrekte werkkleding? Het bedrijf? De werknemer? De beambte, die het spul uitreikt? „Make it safe" zegt de redactie van Verschure tegen hen, die de gereed schappen aldaar onderhouden. Voor hen die Engels verstaan en terzake onkundig zijn, moge dit lijken op het intrappen van een open deur, voor hen die van veiligheidsproblemen op de hoogte zijn en Engels kennen, is het belang van deze waarschuwing zonder meer duidelijk. Maar wat, Verschure-redacteur, zal degene die geen Engels verstaat de grote meerderheid van onze lezers begrijpen van deze saafmakerij? Het is natuurlijk niet zo, dat de met dit soort werk belaste beambten in de bedrijven, al die dingen zoals kinderbijslag, ongevallenverzekering, ziekte wet zo ingewikkeld hebben gemaakt. Het is integendeel hun werk om ons duidelijk te maken wat wij wel en wat wij niet krijgen en waarom. Maar het wil ons voorkomen, dat daarin nog wel wat te verbeteren is. Getuige deze van Gusto: Als onjuiste gegevens verstrekt worden, zal de eventueel te veel betaalde kinderbijslag onmiddellijk en in zijn geheel kunnen worden teruggevorderd, terwijl tevens de snelle uitbetaling in gevaar wordt gebracht. Ra-ra Bij L.S.Z. jubileerde een heer, die daar veertig jaar geleden in dienst trad, na bij een ander bedrijf ontslagen te zijn wegens wan-gedrag. Hij haalde bier voor een baas, dronk een paar slokken van dit biertje en vulde het tekort met water aan. De baas boos en de jubilaris, die toen waarschijnlijk nog leerling was, de laan uit. Zijn sollicitatie bij L.S.Z. na dat gebeu ren had goed gevolg. En dan nog zeggen, dat ze aan de Kinderdijk geen gevoel voor humor hebben. Het pensioenfonds van Conrad-Stork heeft een paar huizen gebouwd om personeelsleden uit de nood te kunnen helpen. Het zat wat tegen en daardoor duurde het wat langer dan oorspronkelijk gedacht was. Zo is het eigenlijk met die hele woninggeschiedenis. Hier in Den Haag, waar dit probleem zowat sinds 1940 bestaat, klopt nu de tweede woningnood generatie alhaast aan de deur van de volwassenheid. Soms hebben de ouders pas sinds enkele jaren een eigen woning. Het zit allemaal wat tegen en het duurt veel langer dan oorspronkelijk gedacht was 88

Het Zeskant | 1955 | | pagina 28