STICHTING 19 40-'4 5 Idee 68. D. de Grave. Wijziging aan de Circeline-snijmachine, zodat nu tot 70° schuin gesneden kan worden. Het idee is op één machine reeds toegepast en geeft inderdaad de mogelijkheid meer dan tot 45° te snijden. Het idee betekent een aanzienlijke verhoging van het rendement van de Circeline-snijmachine. Premie: 50. Idee 69. H. J. Buns. Het uitlijnen van schroefasleiding. Het idee betekent geen verbetering. Wanneer er een kronkel in de leiding komt, wordt zij afgesloten. Telefoon is beter. Geen beloning. Idee 70. A. J. Scholte. Het op breedte branden van hoekstaal zonder af schrijven. Het idee is niet nieuw; er bestaat reeds een dergelijk apparaatje. Het idee geeft ook geen verbetering in de werk methode. Niettemin wil de Commissie nog nader onderzoeken, of de voorgestelde werkmethode in vergelijking met het in gebruik zijnde apparaat een verbetering geeft. Wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Idee 71. W. H. Kroon. Formulier voor het aanvragen van tekeningnum mers. Het idee komt voor uitvoering in aanmerking. Het geeft een verbetering en bevordert een goede administratie. Premie: 15. Idee 72. H. Dijkstra. Beveiliging van lagers met oliedruk tegen warmlopen. Het idee is reeds toegepast op order no. 278. Het geeft een belangrijke beveiliging tegen eventuele schade door warmlopen. Het is ook toe te passen op eventuele nieuwe soortgelijke orders- Premie: 100. Idee 73. Suvaal, Besparing op „Athermal"-lasruitjes. Het idee voldoet in de practijk goed en geeft een besparing op de lasruitjes. Premie: 15. Idee 74. A. Kroon. Verbetering aan rolstoel, ter voorkoming van onge vallen. Het idee is practisch bruikbaar en geeft een grotere bevei liging. Premie: 20. Zo zal het dan voor de laatste maal zijn, dat ik een stukje schrijf in Uw blad. Voor het laatst, omdat door Uw grote medewerking aan onze 1-uur- loonactie en door het zelfde bedrag, daaraan toegevoegd door de Directie, cioor U werd bijeengebracht ƒ4128,29. Toen de Heren Van der Wal en Meyers dit op het secretariaat in tegen woordigheid van afgevaardigden van WiltonFeijenoord en het bestuur van Stichting 19401945 overhandigden, was men sprakeloos. En de Voorzitter, dhr H. Sabel herinnerde aan dezelfde soort samenkomst van het vorig jaar, waar hij eigenlijk ook al niet wist, wat te zeggen. Nu werd het nog moeilijker. Toen wij, bijna 10 jaar geleden begonnen, maakten we ons geen zorgen. Dat geld zou er wel komen. De tijden veranderden echter en het werd moeilijker. In die periode dacht men aan een 1-uur-loon-actie. En we prijzen ons gelukkig, dat we bij Gusto en Wilton een zeer goed gehoor kregen. Dank zij Uw grote bereidheid, kon Schiedam elk jaar een groot bedrag ter tafel brengen. Zelfs in het jaar van de Ramp hebben Uw mensen gezegd: „Wij blijven Stichting 4045 trouw, tot het doel is be- (0) 109

Het Zeskant | 1955 | | pagina 11