JUBILEA reikt En voor dit doel en einde staan we nu deze avond, aldus de Voor zitter. Wij waren helemaal niet overtuigd, dat het gestelde bedrag van 5 millioen gulden er zou komen. Maar het komt er. Schiedam had een aan slag van 29.000,We hebben ons angstig afgevraagd, of we dit zouden halen. En ziet: Wij zijn U veel dank verschuldigd, dat wij nu de mooie man kunnen spelen. Dank zij Uw hulp, komen wij er ver boven. En nu is het einde daar. Nogmaals veel, heel veel dank aan allen, die telkenjare hun offer brachten. Vooral veel dank voor deze laatste maal, waardoor het mogelijk zal zijn, onze schuld tegenover de Slachtoffers van het Verzet in te lossen en onze belofte te volbrengen. NIES v. d. KORT, Secretaresse. Op 11 Juli 1955 stonden in de vergaderzaal van de Werf Gusto drie jubilarissen met hun familieleden te luisteren naar de woorden van de Directeur Mr H. Smulders. Het waren J. H. Kulk, G. J. Koenderman en A. C. Duyser; eerstgenoemde vierde zijn 40-jarig jubileum, de beide anderen waren 25 jaar in dienst van de Werf Gusto. De heer Mr H. Smulders begon zijn rede met een speciaal woord van welkom tot de heer Burgemeester van Schiedam, de heer Mr J. W. Peek, die bij deze huldiging van de jubilarissen aanwezig heeft willen zijn. Ver volgens wenste spreker de jubilarissen geluk met hun feest en dankte hij hen voor de vele diensten, die zij in de thans afgesloten periode aan de Werf hebben bewezen. De heer Kulk ontving het gouden Gusto-insigne en de gebruikelijke enveloppe. De heren Koenderman en Duyser kregen 110 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 12