het zilveren insigne, de enveloppe en een gouden horloge. Daarna was het woord aan de Burgemeester van Schiedam, die wees op de band, die bestaat tussen de overheid en het bedrijfsleven. De overheid heeft steeds een warme belangstelling voor het bedrijfsleven en spreker heeft dan ook gaarne gevolg gegeven aan de uitnodiging, bij dit drievoudig jubileum aanwezig te zijn. Zich richtende tot de heer Kulk wees de Bur gemeester er op, dat een dienstverband van 40 jaren niet veel voorkomt; een dergelijk jubileum trekt niet alleen de aandacht van het bedrijfsleven, maar ook die van de officiële instanties. Het is spreker een groot genoegen te kunnen mededelen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan de heer Kulk de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toe te kennen. Hij wenste de heer Kulk daarmede van harte geluk en speldde hem het eremetaal op de borst. Met een gelukwens aan de beide andere jubilarissen besloot de Burgemeester zijn toespraak. Namens de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak de heer Drs S. Kamstra, die de jubilarissen de legpenning met bijbehorend getuigschrift van genoemde Maatschappij aanbood. Nadat de heer Kulk, mede namens de beide andere jubila rissen, zijn dank had uitgesproken voor de tot hen gerichte woorden en voor de geschenken en de Burgemeester had verzocht zijn dank aan H.M. de Ko ningin over te bren gen voor de hem verleende onder scheiding, bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. Op 9 Juli 1955 was de jubilaris Duyser in de fabriekscan- tine door de colle ga's gehuldigd. Daar spraken de bedrijfs leider, de heer Bin- nema, baas de Rid der en de heer Groeneweg, namens de collega s. Er werden geschenken en bloemen aangeboden. Eveneens op 9 Juli 1955 was er gelegenheid in de kantoorcantine de heer Koenderman geluk te wensen. Hier werd het woord gevoerd door de Chef der tekenkamers Scheepsbouw en Machinebouw, de heer Ir Alderlieste en door de heer Nieuwenhuis, namens de Personeelsvereniging. Ook hier bloemen en geschenken. De huldiging van de heer Kulk door de collega s vond plaats op 11 Juli 1955 in de fabriekscantine. De jubilaris werd toegesproken door de heer (0) 111

Het Zeskant | 1955 | | pagina 13