m kregen wal zij wilden Uit het bovenstaande blijkt, dat de eerste avond in het nieuwe seizoen wordt gegeven op 1 September a.s. Het U allen bekende gezelschap Maqna Fete zal dan opvoeren het blijspel van Louis d'AIton: „Ze kreqen wat ze wilden a De regisseur van het gezelschap, de heer Albert Welling, schrijft over dit stuk: 1 Het is bij Magna Pete geen gewoonte en daarom zullen we het maar eerlijk opbiechten: de titel van dit spel bevat een leugen. Ze kregen heel wat anders. Want wat ze wilden is niet veel bijzonders. Precies hetzelfde als U en ik: geld. Veel geld zelfs en bij voorkeur op een wijze, die niet te veel moeite kost. Neen, vergis U niet; de familie Murnaghan, bij wie U vanavond op visite ,ent' .j? niet vrekkig. Het is een familie, zoals er overal in het land duizenden zijn. Nou ja, misschien zijn ze toch een tikje bijzonder. Want dat bij U thuis de heer des huizes te pas en te onpas Shakespeare reciteert lijkt niet waarschijnlijk. Dat andere wel. Ik bedoel, dat mevrouw haar ega bij voort during verwijt, dat hij een prul is en dat het gezin verkommert en achteruit gaat. Hoe dan ook, U begrijpt, waar we vandaag zijn. Bij een stel luie mensen! Een beetje eigenaardig, dat geven we toe, maar toch ondanks alle dwaze dingen, die ze meemaken niet onwaarschijnlijk of onwaar achtig- Die mensen dreigen vijf taferelen lang heel erg rijk te worden. Het geld ligt als het ware voor het grijpen en dat verandert de hele wereld. De schuldeisers komen geld aanbieden, de huwelijkskansen der kinderen stijgen en bovenbedoelde ega krijgt de gelegenheid om te ontdekken dat haar prul van een man aardiger was, toen hij nog een echte prul was. De dwaasheid rolt over de planken en of U wilt of niet: U zult moeten lachen! En in zoverre liegt de titel van het spel niet. U krijgt, wat U wilt: een avond van ongedwongen vrolijkheid. En het gekste is, dat U naar huis gaande misschien zult denken: En toch zou het echt kunnen gebeuren, stel je voorMaar het gebeurt niet! De rolverdeling is als volgt: Hartley Murnaghan Beb van Beelen Bessie, zijn vrouw Piet Boute Sally hun dochter Dini de Bie Norah, idem Jos. Reith Jack, hun zoon Johan J. Juray Derry, idem Martin Vaessen Peter, idem (luns Maes Uwny I ubridy, winkelier Tan Turav Matty Mc Grath, boer Jac. Frank Joe, zijn zoon I lans van Velzen Tom Cassidy, aannemer Fr.ms v. d. Mespel De handeling vindt plaats in de woonkamer van de familie Murnaqhan in de tegenwoordige tijd. 1ste bedrijf: eerste tafereel: in de voormiddag. tweede tafereel: iets later. 2de bedrijf: eerste tafereel: twee uur later. tweede tafereel: een uur later. 3de bedrijf: zes weken later. Pauze na het tweede bedrijf. Het Bestuur wenst U een prettige avond! 120 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 22