REVANCHE LEEUWEN—TIJGERS 3—1 Op 5 Juli geeft de sociale verzorgster, mej. V. Heynen, de bal een elegant trapje en de Leeuwen en Tijgers storten zich brullend op het bruine monster. Het terrein aan de Havendijk bij het Hoofd is dit keer spaarzaam omringd door een handjevol sportliefhebbers. Het begin is al dadelijk sensationeel, harde maar sportieve duels van de Ruiter en van Beekum doen de toeschouwers grijnzen. De blauwe Leeuwen zitten flink op de bal en Henk van Dijk, eens het renpaard van de G.S.S.- voorhoede, speelt alsof hij er nooit uit geweest is. Aan de andere kant probeert Nieuwstraten het met een ver schot: net naast. Even later een prima voorzet van Nieuwstraten. De Tijger van Kralingen, Wickel, breekt door, maar wordt door tank Koelewijn van de bal ge drongen. Koos dringt zeer handig tussen Oudenaarde en Bisschop en wipt net naast. Als Winkelman „jong" pingelt, „veteraant" Nieuwstraten hem de bal af, geeft door en de Ruiter schiet naast. Willeboordse maakt corner en de Leeuwenkooiwachter Van Iperen komt voor het eerst in actie. Dé bal draait van het doel af en daarom neemt de doelman maar een paar oren onder handen. De toeschouwers huiveren en de stemming op het veld wordt er gezellig door. De Leeuwen, met 10 man spelende, krijgen versterking van Hooikaas. Back Oudenaarde heeft het zwaar, want de trompetterende 26-jarige Otto heeft in geen 20 jaar gespeeld! Roozen komt gevaarlijk doorzetten en van Beekum onthooft hem bijna. Dat gaat niet en scheidsrechter van Seyll, weer zeer correct, geeft een vrije schop. De oud-doelman Licht staat (met dikke duim) te trappelen tussen het publiek. De vrije schop is genomen en Koenderman hakt door. De Leeuwendoelman loopt uit en vangt de bal. Heftige duels tussen Oudenaarde en Van Veen in de linkerhoek van het veld. Hieruit komt de bal bij Wickel, die hard over schiet. Als Frans Lupker, de G.S.S.-trainer, de nog snelle v. d. Heuvel, de bal ontfutselt en doorgeeft naar Thijs (magazijn) is het bekeken. Een gil van Koos en Thijs schuift door en de zwaar gepantserde doelman Robberegt is kansloos geslagen: 10 voor de Leeuwen. Het stugge doorzetten van Jos. Koelewijn in z'n Belgisch broekje valt op. Als Proper de bal te pakken krijgt schuift hij door naar de vleugelman v. d. Heuvel. In een geweldige run glijdt deze langs Willeboordse en op de lijn heeft hij de bal te pakken. De rode tijger-voorhoede is zo snel niet meegekomen en de leeuwendoelman verkleinde z'n doel. Het hoge, effectvolle schot glipt echter door z'n handen en Frans Lupker drukt de bal nog verder over de lijn, 11. Het begin van de tweede helft is een opnieuw verkennen van beide partijen. Back Oudenaarde heeft last met een onwillige spier en gaat langs de lijn. Even later laat hij zich vervangen door de jonge Leeuwangh. Als Herman van Veen zich losmaakt van Baart, volgt een goede voorzet. Koos is er op tijd bij en met een slap kopballetje wordt de nog slappere tijgerdoelman Robberegt gepasseerd. Voorwaar een mooie vertraagde opname. Linksbinnen De Ridder, deze avond een beetje kalm, tracht het spel te verplaatsen, maar vijf grote voetballers vormen nog niet een goede aan- valslinie. Toch weet Wickel tweemaal achter elkaar door te breken, maar beide keren stopt de Leeuwendoelman de schoten. De leeuwen-linksbuiten van Dijk, voor rust het renpaard, lijkt nu wel een Belgisch karrepaard en geeft 122 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 24