Het grootbrengen TROPICA van jonge vissen. mondelinge tips aan z'n medespelers Als Frans Lupker doorbreekt weet Arie Bisschop alleen te stoppen door een sliding (het geliefkoosde woord van Aad van Leeuwen maar even geleend) en scheidsrechter van Seyll geeft terecht strafschop. Lupker zet in uiterste linker-benedenhoek: 31. Een misverstand tussen de tijgerdoelman en Arie Bisschop doet een hachelijk moment ontstaan en de dames-aanhang heeft machtig veel plezier. „Scheids rechter" Proper, al een beetje moe, helpt arbiter van Seyll als Hooikaas en fout begaat. Als doelman Robberegt slecht uit schiet, neemt Roozen de bal ineens op de voet: net naast. Jos Koelewijn maakt hands en Koenderman neemt de vrije trap: net over de lat. Jan loopt warm en een harde kopbal kan de leeuwendoelman slechts met veel moeite stoppen. Het klopt helemaal niet in de tijger-voorhoede, getuige het feit, dat Wickel Koenderman „lek" schiet. Een corner van Proper wordt door v. d. Heuvel hard ingekopt. Weer slaat de leeuwen- kooiwachter de bal corner. En opnieuw komt de bal voor de kooi, waar de doelman geen genade kent. Het is weer de Kralingse tijger die nu Lupker „neemt". De pomp komt er bij te pas en verder gaat het weer. Met een hard schot van Scheefhals, klemvast gestopt door doelman Robberegt, eindigt arbiter van Seyll deze prettige wedstrijd. Opstelling: Leeuwen (blauw): Doel: v. Iperen; achter: Willeboordse en Hooikaas; midden: Winkelman, Koelewijn en Lupker; voor: v. Veen, Scheefhals, de Ruiter, Roozen en v. Dijk. Tijgersrood): Doel: Robberegt; achter: Oudenaarde en Bisschop; midden: Baart, v. Beekum en Proper; voor: Nieuwstraten, de Ridder, Wickel, Koenderman en v. d. Heuvel. Ditmaal nemen we een artikel over van de hand van Henri Dentz, over: „Het grootbrengen van jonge vissen". Wanneer U geluk heeft met vissen te kweken, dan ziet U, dat de jonge vissen nog niet het voeder kunnen nuttigen van hun oudere soortgenoten. Hun bekjes zijn nog zo klein en zij moeten dan heel kleine voedseldiertjes gebruiken. Hiervoor komen dan in aanmerking de micro-organismen, de infu- soriën of afgietseldiertjes. Hoe U deze zelf verkrij gen kunt hebt U reeds kunnen lezen. Zijn de visjes geboren, dan is het dus zaak om infusoriën te kweken of deze met een zeer fijnmazig netje in een visloze sloot of dito vijver dit om het meebrengen van visparasieten te voorkomen te gaan vangen. Om zeker te zijn of in het water de beno digde voedseldiertjes aanwezig zijn, onderwerpe men met een vergrootglas het water aan een onderzoek. Bij een 8-malige vergroting kan dat gemak makkelijk geconstateerd worden. (0) 123

Het Zeskant | 1955 | | pagina 25