KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Een heer om te kennen is de personeelschef van Conrad-Stok, die aan een reisgezelschap van lassers met hun dames bij de bus een handdruk, wat snoepgoed en een paar pakjes sigaretten kwam overhandigen. Hij kwam namens de Directie het groepje uitgeleide doen, ten bewijze van de waar dering in de directiekamer voor dit initiatief van de lasafdeling. Wij wilden wel dat het overal zo was, dat initiatieven waardering ondervonden. Van de lasafdeling in de directiekamer en van de directiekamer in de lasafdeling Een wonderlijke bus reed mee in een excursie, waarover het nieuws van L.S.Z. verhaalt. In deze bus nummer 4 zat L.S.Z. Onze vraag blijft, wat wij dan wel onder L.S.Z. moeten verstaan. Enkele mensen van L.S.Z., alle mensen van L.S.Z., directie en aandeelhouders van L.S.Z.? Of de firmaredacteur van L.S.Z.? Als U een dag thuis bent, vraagt de Gusto-redacteur in een artikel, gaat U toch ook niet om een uur of tien een boterham eten? Wij moeten de Gusto-redactie teleurstellen, want dat is nu juist precies wat wij wèl doen. U zult het ons niet kwalijk nemen, dat wij uit dit artikel verder niets aanhalen, want met de rest zijn wij het eens. En de traditie wil, dat wij U alleen vertellen, waarmee wij het oneens zijn. Eens zijn wij het ook met de Klop-redactie, die tracht de moeilijke materie van de „Ziektewet" duidelijk uiteen te zetten. Helemaal duidelijk is het ook nu echter niet, wat misschien niet te wijten is aan de redactie, maar meer aan de lieden, die deze materie zo ingewikkeld maken. Wedden dat het eenvoudiger kan? Een strijd der definities beleven wij in zekere zin ook bij Verschure, waar een fotowedstrijd is uitgeschreven. Zij die een enkele maal met een boxje of iets dergelijks fotograferen, kunnen, zo schrijft men, geen aanspraak maken op de titel „amateur-fotograaf". Wie dan wel, Verschure-redactie, en welke naam hebt gij dan voor deze andere lieden? De kwaliteit van de Nederlandse radio-programma's wordt door J. 6 K. in schrille kleuren belicht, als er in een verslag gezegd wordt, dat op een bepaalde excursie het programma „Kleutertje Luister" het meest gewaar deerd werd. Is het U, lezer, weieens opgevallen hoeveel lieden U over de radio trachten deelgenoot te maken van hun opvattingen en hün interessen. Hilversum praat en praat. En kleutertje luistert 100

Het Zeskant | 1955 | | pagina 32