„HAM 302" HOPPERZUIGER TE WATER (C.O. 321) Onpolitiek gesprek over echtscheiding? Wat een fijne Zaterdagmiddag is dat weer geworden' De opdrachtgevers bleken zoveel belangstelling voor deze tewaterlating te hebben, dat besloten werd gezamenlijk van Rotterdam met de „Prinsesseplaat naar de Werf te varen. Nu, de gasten hebben van dit tochtje in het heerlijke zonneweer genoten; wat kon het vroeger met de Lekboot of de Fop ook niet fijn varen zijn! Het gezelschap ontscheepte aan de LSZ werf, maar kon vervolgens niet anders doen dan op de tribune rustig de kentering van het rivierwater afwachten, in groeiende spanning hoe het gaan zou, genietend van de zon. Intussen gebeurde er toch wat bijzonders. Personeel en oudgedienden van de opdrachtgever kwamen met een speciale bus van Sliedrecht ook eens kijken hoe „hun" nieuwe schip tewater zou gaan. En ze brachten moeder de vrouw er voor mee, wat dacht je! Wat een verrassing en gezellige drukte eer allen een goed plaatsje tussen de vele LSZ-ers en andere toe schouwers hadden. En zo kon ieder goed toezien hoe de Leur en Kraaye- veld met hun mannen de keggen wegsloegen. Mevrouw de Ronde Bresser de fles tegen de huid deed barsten en bruisen, de klink wegviel en de 302" in keurige vaart weggleed en midden in de rivier zijn draai ...maakte, 't Ging alles „in stijl", rustig en vlot, met een welverdiend hoera'tje van publiek en sleepboten. De gasten van Sliedrecht gekomen verenigden zich met de nodige LSZ-ers in de Cantine van het kantoor, waar onder genot van een natje en een droogje het grote gebeuren van nu en vroegere schepen, èn andere zaken van 91 eb- erk ob- nen len pti- in de en, ar- hts en - WerKtuiig, TSls waai ~m i uatueneei ut onuvn -r geheel vreemd tegenover stonden, maar dat te hebben tegengestemd hen bijzonder goed is afgegaan. De moderne cutterzuiger Louis Perrier ligt met 30 graden slagzij tegen de oever van het Suez-kanaal. De bok Arend ligt achter eht vaartuig en links ziet men nog een gedeelte van de sleepboot Blankenburg

Het Zeskant | 1955 | | pagina 3