belang, druk besproken werden, totdat de vrienden met hun bus huiswaarts keerden, 's Maandags erop waren de Sliedrechters zo vriendelijk nog eens schriftelijk te bedanken voor de prettige ontmoeting en de ontvangst. Laten wij zeggen: Tot weerziens! De Directies waren intussen weer op de „Prinsesseplaat" ingescheept. Het reisje van Rotterdam, was zó goed bevallen, dat nu eerst een tochtje de Lek op gemaakt werd, om vervolgens de Nieuwe Maas en de Waterweg een goed eind af te varen, waarna te Rotterdam het gezelschap scheidde. Vóór het zover was, heeft de Heer Leo Smit een toespraak gehouden. Hij wees er op dat, wanneer schepen als kinderen een naam krijgen, in dit geval het ouderpaar H.A.M.LSZ nu al bogen kan op 21 „kinderen", al zijn daaronder een paar buitenbeentjes, zoals b.v. de H.A.M. 1 en de H.A.M. 524, die niet door de H.A.M. zelf bij LSZ besteld werden. Spreker meende, dat dit huwelijk gelukkig geweest is en dankte de H.A.M. voor het vertrouwen, in het bijzonder voor wat de nieuwe motoren aan gaat. Overigens zijn, naar de Heer Smit opmerkte, vijf andere werven bereid op volkomen harmonische wijze desgewenst en zonodig de taak van LSZ over te nemen. Tenslotte sprak spreker woorden van dank aan de Technische Dienst, Bureau Veritas, Scheepvaart Inspectie, M.T.I., de overige medewerkers van IHC en in het bijzonder de eigen mensen van hoog tot laag en Mevrouw de Ronde Bresser voor haar fraaie bijdrage in de naamgeving. De Heer van Hattem, President-Directeur van de H.A.M., antwoordde op deze toespraak met de verzekering dat, als deze H.A.M. 302 evenzeer zou voldoen als H.A.M. 2, de eerste hopperzuiger, die hij in 1911 recht streeks bij LSZ besteld had, het voor hem nu al vast stond, dat er weer een goed schip geleverd zou worden. Hij dankte voor aller medewerking daartoe en voor de prettige ontvangst. De goede verstandhouding moge aldus versterkt worden. Natuurlijk zal LSZ hieraan naar vermogen blijven voldoen. T K. Gegevens van het schip: Hoofdafmetingen: 72.x 13.40x5,95 m. Buninhoud: 1500 m3. Twee hoofd-Dieselmotoren: 2x100 pk bij 275 omw/min. Fabrikaat: „Smit-Bolnes" Bunkerolie: 100 ton Twee zuigbuizen aan SB: 1 voor stationnair zuigen 1 voor sleepzuigen Twee schroeven Twee roeren Verblijven voor 19 man. Alle verblijven in het voorschip Bodemkleppen: 11 stel Zelfleegzuigen: Volgens Patent L. Smit Zoon 92

Het Zeskant | 1955 | | pagina 4