KINDERBIJSLAG Idee 81. G. Kater. Het voorzien van collarblokken e.d. van stelhouten. Het idee is zeer goed en wordt reeds toegepast. Het geeft een besparing op de man-uren. Het vaststellen van een definitieve beloning wil de Commissie nog aanhouden totdat met dit idee practijk is opgedaan. Wel kan thans reeds een voorlopige premie worden toegekend. Voorlopige premie: 50. Idee 82. V. Etten. Aanbrengen van een aftapkraan aan de warmwaterbak. Het idee is goed en vergemakkelijkt het schoonmaken van de bak. Premie: 10. Idee 83. C. W. Snelders. Verbetering van de zandstraalmachine door het aanbrengen van keerplaten. Deze goede vondst zal naar het oordeel van de Commissie slechts kunnen worden toegepast, indien gebleken zal zijn, dat de machine na het aanbrengen van de platen nog geheel zal voldoen aan de wettelijke voorschriften. De platen zullen worden aangebracht en daarna zal worden nagegaan, of de machine aan de voorschriften blijft voldoen. Het idee wordt tot de volgende vergadering aangehouden. Idee 84. J. Speksnijder. Verbetering van de koeler van de zuiverings installatie in de Centrale. Het is de Commissie gebleken, dat hetgeen de inzender voorstelt reeds voordien door de bedrijfs leiding in dezelfde geest was bepaald. Het is dus geen nieuw idee en zou in ieder geval worden uitgevoerd, ook al had de inzender het niet als idee ingezonden. Hier is naar het oordeel van de Commissie wel aanleiding voor een aanmoedigingspremie. Aanmoedigingspremie: 5.- Aangezien de eerste dag van een kwartaal beslissend is voor het aantal kinderen, waarvoor over dat kwartaal kinderbijslag kan worden verleend, moet elk kwartaal worden nagegaan of er zich wijzigingen in het kinder aantal hebben voorgedaan, welke van invloed zijn op de uit te betalen kinderbijslag. Hoewel bij de beoordeling van het recht op kinderbijslag de meeste wijzi gingen ons bekend zijn uit de personeelsadministratie en uit de vragen formulieren, welke aan een aantal werknemers worden uitgereikt, zijn wij voor enkele wijzigingen afhankelijk van de opgaven van de werknemers zelf. Dit betreft o.m. de volgende wijzigingen: 128 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 10