-S-P-A-R-E-A- Het is alweer verscheidene jaren geleden, dat er in Het Zeskant een mededeling verscheen over de mogelijkheid om door tussenkomst van het bedrijf te sparen. Inmiddels zijn er tal van werknemers in dienst gekomen, die van de spaarregeling niets af weten of deze regeling slechts kennen „van horen zeggen". Daarom lijkt het ons nuttig de spaarregeling nogmaals onder de aandacht van onze lezers te brengen. Een ieder van ons heeft op een gegeven ogenblik wel eens iets nodig, dat hij niet direct kan betalen. Wat gebeurt er dan? Geen nood; we gaan naar een afbetalingsmagazijn en kopen daar, wat we nodig hebben. We betalen een klein bedrag bij aankoop en de rest in termijnen. Dat is heel eenvoudig. We vergeten echter, dat het afbetalingsmagazijn een hele tijd moet wach ten, vóórdat het geld binnen is en dat aan het herhaaldelijk incasseren van de termijnen kosten zijn verbonden. Het is niet meer dan natuurlijk, dat de leverancier daarmede bij het bepalen van de prijs der goederen rekening houdt. De normale prijs wordt dus verhoogd met rente en incassokosten en we betalen dus meer dan we bij contante betalling verschuldigd zouden zijn. Dat verschil is niet onbelangrijk en bedraagt zeker 10%. De spaarregeling, die bij de Werf Gusto bestaat, heeft ten doel de spaar ders in de gelegenheid te stellen, die 10% zelf te verdienen en zelfs nog meer. Want als we eerst sparen en dan kopen, tegen contante betaling dus, behoeven we die 10% niet te betalen en bovendien ontvangen we nog rente van het gespaarde geld. Wie geld op de spaarbank heeft, ontvangt daarvan rente en die rente bedraagt 2% Maar voor het geld, dat via de spaarregeling van het bedrijf wordt gespaard, betaalt de Werf ook nog eens 2% rente, zodat de totale rente V/2 wordt. Dat is voor iedere 100 gulden over een geheel jaar 4.50. Hoe kan men nu aan deze spaarregeling deelnemen? U hebt niet anders te doen, dan bij de Loonafdeling of bij de Kas een machtigingsformulier te halen en dat in te vullen. Het door U opgegeven spaarbedrag wordt dan iedere week of iedere maand van het loon of salaris ingehouden en daar voor ontvangt U spaarzegels. Deze zegels worden op een spaarkaart ge plakt en is die kaart vol, dan wordt deze bij de spaarbank ingeleverd. De deelnemers ontvangen een spaarbankboekje, waarin de gespaarde bedragen worden aangetekend. Over het tegoed kan de spaarder te allen tijde zelf vrij beschikken. ^Vil hij dus geld van de spaarbank halen, dan is daarvoor geen enkele inmenging van de zijde van de Werf nodig! U kunt zelf bepalen, welk bedrag U per week of per maand wilt sparen, mits het maar een veelvoud van 25 cent is; dus 0.25, 0,50, 0.75, 1. 1,25, 1.50 enz. Dit bedrag kan tussentijds gewijzigd worden. Verwacht U dus in een bepaalde periode een belangrijke tariefafrekening of een bedrag wegens overwerk en wilt U daarvan een groter bedrag dan^ nor maal sparen, dan is dat mogelijk. Maar dan moet U dat ten minste 4 dagen vóór de loon- of salarisbetaling aan de Loonafdeling of aan de Kas opgeven. Wilt U het volgende jaar een nieuwe fiets kopen? Of wilt U de volgende zomer weer brandstoffen tegen zomerprijzen kopen? Wel, ga dan nu reeds sparen! En koop danj hetgeen U nodig hebt contant met het vooraf gespaarde geld! Nadere inlichtingen kunt U krijgen bij de Loonafdeling en bij de Kas. 130 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 12