U/IJZIQINQ VAN HET AANVULLINGSFONDS (CARENZDAQENEONDSJ Namens het Dorusfonds bood hij Van Diggelen een grote doos met vis- dobbers aan en overhandigde hij Mevr. Van Diggelen een boeket bloemen. Namens de collega's sprak de heer v. d. Horst, die eveneens een cadeau en bloemen aanbood. De tweede huldiging vond op 15 Augustus in de Directiekamer plaats, waar de heer F. Smulders de jubilaris dankte voor de wijze, waarop hij steeds de hem opgedragen werkzaamheden heeft verricht. Hij versierde het knoopsgat van de jubilaris met het gouden Gusto-speldje en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Vervolgens sprak de heer Mr Hovingh. die Van Diggelen namens de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel gelukwenste en hem de gouden medaille van die Maatschappij op de borst spelde. De derde huldiging vond in de Powerhal plaats, waar Van Diggelen de laatste tijd werkzaam is. Hier sprak de heer G. Campfens de jubilaris toe. Ook hier bloemen en geschenken! Een week na zijn jubileum ging Van Diggelen met pensioen. Maar we komen hem nog wel eens tegen, want wie op een Zaterdagmiddag of op een zomeravond het werf terrein oploopt, kan Van Diggelen tien tegen een daar aan de waterkant vinden, waar hij zit te vissen! Bij vele werknemers is het verlangen sterk gegroeid om de z.g. wachtdagen bij ziekte te doen verdwijnen. Het bestuur van het Aanvullingsfonds heeft door middel van de Kern het verzoek tot de Directie gericht, van het Aanvullingsfonds een van het bedrijf uitgaand fonds te maken, met behoud van de tot nu toe gebruikelijke bijdrage van de werknemers van 15 ceht per week, en dan u t dat fonds de wachtdagen geheel te betalen. Dit verzoek bleek niet voor inwilliging vatbaar, maar wel heeft de Directie toestem ming verleend tot het uitbetalen van de wachtdagen vanaf de eerste dag van het ziekteverzuim. Wij wijzen er echter met nalruk op, dat de Directie daarbij de verwach ting heeft uitgesproken, dat tengevolge van deze maatregel het aantal ziektegevallen niet zal stijgen. Zou het aantal ziektegevallen stijgen, dan zou de thans getroffen regeling ongedaan moeten worden gemaakt. Het is nu dus zo, dat wij met ons allen de tot stand gekomen verbetering in stand kunnen houden. Zou echter een klein aantal van de leden de geboden gelegenheid misbruiken, dan gaat de getroffen regeling onherroe pelijk verloren. Op elk lid rust derhalve de plicht dit iedere eventuele over treder onder ogen te brengen; hierdoor behartigt men tevens zijn eigen zaak en het belang van het eigen gezin. Gewezen wordt nog op de bepaling, dat over Zaterdagen alleen uitkering wordt gegeven, indien de betrokkene ook de Vrijdag er voor of de Maan dag er na wegens ziekte moet verzu;men. Deze maatregel is getroffen, omdat het practisch niet mogelijk is bij een ziekmelding alleen voor de Zaterdag een doelmatige controle uit te oefenen. BESTUUR AANVULLINGSFONDS. (0) 133

Het Zeskant | 1955 | | pagina 15