GEWIJZIGD REGLEMENT AANVULLINGSEONDS Art. 1. Doel. Het fonds stelt zich ten doel: aan de leden, die ziekengeld genieten uit de ziekenkas der Werf Gusto, 80% van hun verdienste uit te betalen over eerste en tweede carenzdag (z.g. wachtdagen). Art. 2. Lidmaatschap. Leden van het fonds zijn alle werklieden van de fabriek, die onder de ziektewet vallen en zich bij het aanvullingsfonds als lid hebben opgegeven. Door het beëindigen van de dienstbetrekking bij de Werf Gusto, eindigt tevens het lidmaattschap van het fonds. Terugbetaling van gestorte gelden is niet mogelijk. Art. 3. Controlerend geneesheer. Als controlerend geneesheer van het fonds, treedt de fabrieksarts of d:ens plaatsvervanger op. Art. 4. Inkomsten van het fonds. De inkomsten van het fonds bestaan uit: a. een contributie van de leden ten bedrage van 0,4% van het bruto loon per week; b. hetgeen uit andere hoofde in de kas van het fonds vloeit. Wanneer na enige tijd de inkomsten niet voldoende blijken te zijn om daaruit de uitgaven te bestrijden, zullen de bijdragen onder a) genoemd, worden verhoogd, dan wel de uitkeringen verlaagd. Verandering in de hoogte der bedragen, dan wel verlaging der uitke ringen geschiedt krachtens besluit van het bestuur van het fonds in overleg met de fabriekskern. Zij, die trekken uit ziekenkas of ongevallenwet, zijn vrijgesteld van contributie. Art. 5. Vergoeding Carenzdagen (Wachtdagen). De leden van het fonds ontvangen, ingeval zijn bij ziekte wachtdagen moeten maken, voor die wachtdagen een uitkering uit het fonds. Daarbij geldt de Zaterdag voor een halve dag. Uitkering wegens ziekteverzuim op Zaterdag wordt slechts verstrekt ind.en het betrokken lid ook de daaraan voorafgaande Vrijdag of de daaraan volgende Maandag wegens ziekte heeft moeten verzuimen. De betrokkenen moeten ten minste 4 maanden lid van het fonds zijn om voor bovenbedoelde uitkeringen in aanmerking te kunnen komen. De uitkering van het Aanvullingsfonds plus de totale uitkering van de Afdelingskas van de Werf Gusto mogen de 90 van het normale inkomen niet overschrijden. Art. 6. Beheer van het Fonds. Het fonds wordt beheerd door een bestuur, bestaande uit 5 leden (voor zitter, secretaris en 3 commissarissen). De voorzitter en een lid zijn uit de fabriekskern Schiedam, een ander lid 134 (0)

Het Zeskant | 1955 | | pagina 16