BEATI TROPICA Met de vacantie is het al net zo, als met alle andere dingen; als het mooi is, is het gauw op. Ook deze vacantie is weer voorbij gegaan met een reuze vaart. Maar al met al hebben we er van geprofi teerd, zoals we trouwens de gehele zomer van het mooie weer geprofiteerd hebben. Elke Zaterdagmiddag was het weer voor ons gun stig en konden we de polder intrekken. Menig mooi hoekje in de omgeving van Kethel is op het doek vastgelegd. De opkomst van de leden was over het algemeen ook goed, zodat we telkens met een gezel lig clubje bij elkaar waren om eikaars werk op te bouwen of af te breken. Dinsdag 2 Augustus zijn we weer de gehele dag naar 't Huis ten Donck ge weest, 's morgens om half 8 zaten we al in 't bos te schilderen cn toen we 's middags om 4 uur door Jonkheer Groeninx van Zoelen uitgenodigd werden om zijn huis te komen bezichtigen, waren de schilderstukjes zo ver klaar, dat zonodig thuis er de laatste hand aan gelegd kon worden. Enkele leden hadden al eerder de eer gehad om 't huis van binnen te bezichtigen, doch er is daar zoveel moois te zien, dat het niet verveelt om er meerdere malen heen te gaan. Van onder tot boven tot in de klokkenkamer toe hebben we alles gezien en bewonderd en het is merkwaardig hoe deze heer alles heeft gecatalogiseerd. Bij elk schilderstuk of van elke pul vertelt hij de herkomst en het jaartal, dat soms enkele eeuwen terug gaat. Het was mooi en leerzaam en we kunnen dan ook op een prachtige dag terugzien. Jammer, dat ook zo'n dag niet 14 dagen duurt, maar we zullen nu maar weer vooruit zien en hopen, dat ook de Winter-Zaterdagmiddagen veel genoegen zullen brengen en dat kan zeker als we zorgen elke keer op de club aanwezig te zijn. Met schildergroeten en tot Zaterdagmiddag, K. V. Uit Visvoeders voor Aquariumvissen" van Henri Dentz nemen wij over wat deze schrijft over Cyclops. Tussen Daphnia kan men vaak bleekgele, bruine of groen gekleurde diertjes aantreffen, welke met snelle sprongen meest in horizontale richting, zich bewe gen. Dat zijn de Cyclops. Zij bezitten één oog en wel midden op het voorhoofd. Zij ontlenen daar aan ook hun naam. Cyclopia is: de éénogigheid. In de Griekse mythologie wordt ook gesproken over de Cycloop, een reus met één oog in het midden van zijn voorhoofd. Cyclops hebben ongeveer dezelfde grootte als Daphnia's en hebben ogenschijnlijk dezelfde levens wijze. Maar zo is het toch niet! Het zijn beide zeer onderscheiden diersoorten, hetgeen men al kan (0) 139

Het Zeskant | 1955 | | pagina 21