DANKBETUIQINQEN horen aan hun indeling in de zoölogie. De Cyclops behoren nl. tot de orde der Copepoda, dat zijn de Roeipotigen en de Daphnia's behoren tot de Branchiopoda, de Kieuwpotigen. Nu weet ik wel, dat velen zich weinig aantrekken van die wetenschappelijke indeling, maar we horen toch hieruit wel, dat het niet één diersoort is. De Cyclops zijn, in tegenstelling met de Daphnia's, echte rovers. Alle dierlijk leven durven zijn aan, de lagere soorten wel te verstaan. Nu zult ge zeggen: ,,En de Daphnia dan, die laten ze toch met rust." Zeker, maar deze zijn door hun stevige schaal tegen hen beveiligd. Maar ge zult begrij pen, dat zij veel kwaad kunnen stichten, wanneer zij tussen jonge visjes zwemmen. Sommige liefhebbers menen, dat een paar Cyclops in de kweek- bak geen kwaad stichten, maar menigeen heeft al, juist door de aanwezig heid van Cyclops, een mislukte kweek gehad. Cyclops kunnen zich nl. vrij snel vermenigvuldigen. In het aquarium is dit wel te volgen. Met een vergrootglas, soms zelfs met het blote oog, is bij het vrouwtje aan weers kanten van het achterlijf een zakje zichtbaar, dat elk ongeveer 30 eitjes bevat. Uit de eitjes ontstaan de „Naupliuslarven" en is het verloop tot volledig dier mooi te volgen. Ook deze larven zijn ineeëters van de aan wezige infusie, wat tot gevolg kan hebben, dat het visjongbroed geen voldoende voedsel krijgt en gedoemd is te sterven. Daarom, geen Cyclops in de kweekbakü Wanneer 's winters geen Daphnia's te vangen zijn, komen vaak wel de Cyclops in groten getale voor. Hoewel Daphnia's beter zijn dan Cyclops, zijn laatstgenoemden als voedsel voor onze aquariumbewoners ook wel te gebruiken. (Vervolg Firmanieuws.) Hierdoor betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank voor het geschenk, dat hij ter gelegenheid van zijn afscheid van de Werf van de collega's mocht ontvangen. A. Pont. Hiermede betuig ik, mede namens mijn echtgenote en kinderenmijn oprechte dank aan de DirectieMej. Heijnen, chefsbazen en oud-collega's van de Spantenvloer en de afd. Powervoor de vele geschenken en waar derende woorden en blijken van belangstellingdie ik bij mijn 50-jarig jubileum en tevens bij het verlaten van de Werf Gusto mocht ontvangen. P. v. Diggelen. Hiermede wil ik al degenendie ertoe hebben medegewerkt, hartelijk bedanken voor de fraaie fruitmanddie mij tijdens mijn ziekzijn. werd thuis bezorgd; dit mede namens mijn huisgenoten. Nde Graaf. Ondergetekende betuigt hierdoor zijn hartelijke dank aan de collega's voor het geschenk, dat hij bij zijn pensionnering mocht ontvangen. Kleiss. 140 (01

Het Zeskant | 1955 | | pagina 22