RECHTZETTING te verwachten is, dat het schip, door hunne betrekkelijk minder geschikt heid om aan groote krachtuitoefening weerstand te bieden, zou in gevaar gebragt worden. Dat derhalve als een verdienstelijke zaak mag beschouwd worden, dat de aandacht der eigenaars en reeders van schepen op de onvoldoendheid der kettingkabels in vele omstandigheden waarin de veiligheid der schepen juist het meest in de waagschaal is, te vestigen; komende der redeneering, dat het veelvuldig gebruik der kettingkabels, welke tot nu toe nog niet alhier te lande worden vervaardigd, ten nadeele strekt van eenen uitge- breiden tak van handel en fabrikage, ofschoon in de tweede plaats, niet minder voor de aandacht te verdienen. Dat het Z.M. diensvolgens heeft behaagd op dezerzijdsche voordragt dit Departement te magtigen om aan de voorn. Heeren Adressanten, Hoogs- deszelfs welgevallen kenbaar te maken, dat zij zich hebben toegelegd om de Eigenaren en reeders van schepen opmerkzaam te maken op het min dere voldoen van de kettingkabels in sommige moeijelijke omstandigheden bij het ankeren der schepen in vergelijking der kabeltouwen, alsmede op het nadeel, dat er uit de te veel uitsluitende verstrekking van kettingkabels op schepen voortvloeit voor den tak van handel en nijverheid in welke zij zelve zich door het invoeren van verbeteringen op de fabrikage hebben onderscheiden. w.g. onleesbaar. De Heeren De Vries en Co. Amsterdam. De mening van de Directeur-Generaal, dat kabelkettingen wel nimmer de henneptouwen zouden kunnen vervangen is gebleken onjuist te zijn. Voornamelijk is dit te danken aan de verbeterde wijze van fabricage en de daarmede gepaardgaande hogere eisen, welke thans aan kettingen gesteld kunnen worden. Daarbij is het een verheugend feit, dat, niettegenstaande de opkomst der kettingfabrieken, de touwfabrieken zich niet alleen hebben weten te hand haven, doch dat zij door uitbreiding van hun productieprogram thans een belangrijke tak van industrie vormen. ZWART. (Overgenomen uit „KoNeGro-Nieuws Op blz. 92 van „Het Zeskant" van Augustus wordt op regel 11 van onderen het motorvermogen van de 'H.A.M. 302' opgegeven als 2 x 100 pk. Nu, zo economisch kan zelfs de I.H.C. Holland een hopperzuiger niet bouwen. Met 200 pk begin je niet veel in een zuiger van dit formaat. Het juiste vermogen is dan ook 2 x 1000 pk met drie nullen, zetter! en wij bieden U voor het abuis de gebruikelijke verontschuldigingen aan. 111

Het Zeskant | 1955 | | pagina 27